Brak ofert w schowku do porównania.

Novo Pruszków zmierza do finału

Dobiega końca budowa wielorodzinnego domu mieszkalnego Novo Pruszków w podwarszawskim Pruszkowie przy ul. Akacjowej 2. Deweloperem inwestycji jest Yuniversal Podlaski, obiekt zaprojektowała pracownia Bracia Burawscy Architekci zaś generalnym wykonawcą jest firma Agmar. Powierzchnia zabudowy wyniosła 811 m², natomiast powierzchnia całkowita obiektu to 9384 m².

Inwestycję tę komentuje prezes Yuniversalu Podlaskiego Antoni Piekut: „Jak w każdej naszej budowie na terenie Polski także w przypadku Novo Pruszków rygorystycznie przestrzegamy naszych wewnętrznych standardów jakościowych. Zainwestowaliśmy w ciekawy projekt architektoniczny i równie dobrą lokalizację korzystnie skomunikowaną z Warszawą. W bardzo estetycznym budynku, jaki niebawem oddamy do użytku, z dużą satysfakcją będzie mógł zamieszkać zarówno ktoś życiowo i zawodowo związany z Pruszkowem, jak i ze stolicą. Stosunek ceny metra kwadratowego mieszkania do jakości tego budynku powinien być bardzo satysfakcjonujący dla naszych klientów”.

Budynek o konstrukcji słupowo-płytowej mieści 64 mieszkania o powierzchniach od 30 do 105 m². Na dwóch kondygnacjach parkingowych nabywcy lokali otrzymają 101 miejsc na swoje pojazdy. Novo Pruszków ma formę prostopadłościanu w kształcie litery „C”. Jest ustawiony dłuższymi bokami wzdłuż krzyżujących się ulic Gomulińskiego i Akacjowej. Zaprojektowano jeden wjazd do budynku od ulicy Gomulińskiego jako wjazd na teren działki, a następnie do garażu podziemnego.

 

Prace projektowe nad Novo Pruszków relacjonuje architekt Michał Burawski: „Mieliśmy do czynienia z nietypowym kształtem działki. Wymagał on od nas specyficznego podejścia, aby osiągnąć spójną i funkcjonalną bryłę budynku, zachować zapisy zawarte w planie miejscowym, a jednocześnie spełnić wymagania inwestora. Po naszych wizjach lokalnych zdecydowaliśmy, iż budynkowi należy nadać żywy charakter w kontrze do otaczającej zabudowy z wielkiej płyty. Wprowadziliśmy zatem kontrastowy, pomarańczowy detal jako element powtarzalny. Miało to na celu przełamanie popularnej w architekturze bieli i szarości. Bryła budynku została rozrzeźbiona od strony patio i ul. Akacjowej poprzez zastosowanie rytmu balkonów i loggii, które zaakcentowano kolorem pomarańczowym, a także uskoki w kondygnacjach tworzące tarasy. Ostatnie dwie kondygnacje zostały oddzielone poprzez zastosowanie szarej kolorystyki, co nadało budynkowi efekt lekkości i poprawiło proporcje bryły”.

Novo Pruszków Yuniversal Podlaski

Na parterze budynek mieści sześć lokali usługowych o powierzchniach od 55 do 114 m². Łącznie lokale handlowo-usługowe zajmą powierzchnię 510 m². Udogodnieniem dla mieszkańców Novo Pruszków będzie fakt, iż budynek zawiera komórki lokatorskie, jakie nie zawsze są dziś oferowane w budownictwie mieszkaniowym.

Końcową fazę realizacji inwestycji komentuje kierownik budowy z ramienia firmy Agmar Mikołaj Oliferuk: „Obecnie trwają roboty gresiarskie i malarskie oraz inne przy budowie balustrad, stolarki drzwiowej i dróg dojazdowych. Najpoważniejsze z tych prac zakończymy pod koniec sierpnia. Mamy dobrych podwykonawców, więc prace biegną zgodnie z harmonogramem. Z punktu widzenia generalnego wykonawcy mamy satysfakcję, że oddamy przyszłym mieszkańcom bardzo funkcjonalny i estetyczny budynek. Na szczególną uwagę zasługują cztery bardzo atrakcyjne mieszkania na dużym zielonym patio, a także ładne, duże rozkładowe mieszkania w dominancie. Ponadto sam budynek leży także w dobrym punkcie Pruszkowa, co nie będzie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców”.

Novo Pruszków nie powstaje w ostrych granicach działki (ok. czterech metrów od jej granic), stąd mieszkańcy mogą liczyć także na estetyczne wykończenie inwestycji zielenią. Uzyskanie pozwolenie na użytkowanie budynku spodziewane jest na przełomie września i października br.

Artykuły powiązane

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.