Brak ofert w schowku do porównania.

Duże przeszklenia w domu i w mieszkaniu - czy to tylko moda?

W nowych inwestycjach coraz częściej stosuje się duże i efektowne okna. Dzięki nim dom nabiera nowoczesnego charakteru, a do wnętrz dociera więcej naturalnego światła. Przeszklenia pozwalają także na otwarcie przestrzeni na ogród lub taras, co nie tylko wpływa na ich optyczne powiększenie, ale także pozwala się odprężyć i zrelaksować. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione mankamentów.

Architekci chętnie proponują inwestorom duże przeszklenia. Na przestrzeni lat stały się one modne i są nieodłączną częścią nowoczesnych brył domów, a także wielu mieszkań. Warto jednak wiedzieć, że decydując się na okna znacznych rozmiarów, trzeba liczyć się z większymi kosztami. Lepiej więc wybierać materiały z wyższej półki, co w przyszłości zwróci się w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, a także zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Piękny efekt wart wyższej ceny

Duże przeszklenia pięknie się prezentują i podnoszą komfort życia

Nie ma natomiast wątpliwości co do licznych zalet takiego rozwiązania. Nieruchomość z dużymi przeszkleniami nie tylko pięknie się prezentuje, ale także podnosi komfort życia. Do pomieszczeń dociera bowiem więcej dziennego i naturalnego światła, co daje ciekawe efekty w zależności od pory dnia i jest szczególnie istotne w porze jesieni i zimy, gdy dni są krótkie. Ponadto mając za oknem bujną zieleń, las, ogród lub imponujący widok, warto wizualnie otworzyć przestrzeń poprzez duże okna.

 

Wysokiej jakości materiały to podstawa

Aby jednak okna spełniały swoją funkcję, muszą być wykonane przy użyciu odpowiednich technologii, a także materiałów. Współczesne rozwiązania pozwalają bowiem na dobrą izolację wnętrz, nawet jeśli wykorzystano w nich bardzo duże przeszklenia. Przykładowo większe okna powinny mieć niższy współczynnik przenikania ciepła, niż zwykle, a także dobrze by były pokryte specjalną „przeciwsłoneczną” powłoką, która powoduje, że pomieszczenia nie będą zbytnio nagrzewały się latem, ani oddawały ciepła zimą. Istotne jest także odpowiednie uszczelnienie między szybą a murem, które powinno być trójwarstwowe. Nie tylko zapewnia ono izolację akustyczną i termiczną, ale także pełni funkcję ochrony przed surowymi warunkami pogodowymi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Duże przeszklenia - bezpieczeństwo przede wszystkim

Duże przeszklenia to także zachęta dla złodzieja, dlatego wybierając takie rozwiązanie w domu lub mieszkaniu, należy postawić na okna, które oprą się próbie wybicia. Jeśli chcemy postawić na bezpieczeństwo, musimy zrezygnować z najtańszych rozwiązań. Odpowiedni poziom ochrony zapewni bowiem tylko szyba laminowana i hartowana o wysokiej klasie antywłamaniowej. Nie bez znaczenia są także okucia, które mogą być także wyposażone w system mikrowentylacji, który umożliwia wietrzenie wnętrz i jednocześnie zapewnia zabezpieczenia na wysokim poziomie.

Technologie na miarę XXI

Wykorzystując system automatyki budynkowej, okna mogą nawet wpłynąć na zwiększenie efektywności energetycznej np. poprzez automatyczne zasuwanie i rozsuwanie rolet w słoneczne dni, co pomaga odpowiednio dogrzać lub wychłodzić wnętrza. Ciekawą funkcją jest także automatyczne domykanie okien, gdy zaczyna padać.

Podsumowanie

Duże przeszklenia są nie tylko efektowne, ale mogą także wpłynąć na lepsze samopoczucie oraz komfort mieszkania. Warto pamiętać jednak o tym, że jest to rozwiązanie pochłaniające duży budżet z uwagi na to, że wymaga zastosowania wysokiej klasy materiałów i nowoczesnych technologii.

 

Artykuły powiązane

Systemy Smart Home

Zdalne sterowanie temperaturą i oświetleniem w poszczególnych pomieszczeniach, automatyczne włączanie i wyłączanie różnych urządzeń, samozamykające się okna, podgląd widoku z kamer monit...

Jak przeprowadzić się bez stresu?

Według psychologów zmiana miejsca zamieszkania jest jedną z bardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Wiąże się ona bowiem często z przełomowymi wydarzeniami, a także przeprowadzką, kt&...

Śniadanie na tarasie

W sezonie letnim taras może pełnić funkcję zewnętrznego salonu i jadalni. By zaaranżować przestrzeń tak, by umożliwiała relaks na świeżym powietrzu, trzeba wziąć pod uwagę m.in. dostępne miejsce i nas...

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.