Brak ofert w schowku do porównania.

Jak spakować się na narty z dziećmi?

Już 15 stycznia 2018 r. rozpoczną się ferie zimowe w pierwszych województwach w Polsce. Wiele rodzin w tym czasie zdecyduje się na wyjazd z dziećmi na narty. Białe szaleństwo z pociechami to nie lada wyzwanie i warto dobrze się do niego przygotować po to, by uniknąć gorączkowego pakowania lub problemów na miejscu z powodu zapomnianych drobiazgów.

Lista rzeczy do spakowania na wyjazd na narty z dziećmi

Co spakować na narty?

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy z dziećmi na narty po raz pierwszy, czy mamy już za sobą kilka, zimowych sezonów, warto wcześniej przygotować listę rzeczy do spakowania. Ten prosty i niezawodny sposób pomoże uniknąć pomyłek. Na wyjeździe z kilkulatkiem problemem może być choćby brak ukochanego misia, który pomaga dziecku w zasypianiu lub - co gorsza - jego leków. Natłok spraw do załatwienia i pośpiech w trakcie przygotowań powoduje, że łatwo zapomnieć o drobiazgach, a także potrzebnych rzeczach.

Ciepłe i nieprzemakalne ubrania

Na liście do spakowania nie może zabraknąć kompletu ubrań, które posłużą dziecku na stoku, a także do spacerów i spędzania czasu np. w hotelu. Niezbędne będą nieprzemakalne spodnie i kurtka lub kombinezon narciarski, bielizna termiczna, ciepłe bluzy, a czasem strój kąpielowy, jeśli podczas wyjazdu będziemy korzystać z basenu. Nie można pominąć także czapki, szalika i rękawiczek, a także solidnych, ocieplanych butów i śniegowców.

Sprzęt narciarski i akcesoria

Jadąc na narty z dziećmi, mamy do wyboru zabranie własnego sprzętu lub wypożyczenie go na miejscu. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o spakowaniu także niezbędnych akcesoriów. Najważniejszy jest kask, który zapewnia dziecku bezpieczeństwo i chroni głowę pociechy na wypadek upadku lub zderzenia z innym narciarzem na stoku. Maluch powinien także posiadać swoje gogle narciarskie oraz nieprzemakalne rękawiczki.

 

Kosmetyki ochronne

Pakując kosmetyczkę dziecka, należy naszykować kosmetyki, których używa ono na co dzień, a także kremy chroniące skórę przed mrozem i surowymi warunkami atmosferycznymi oraz preparaty z filtrami. W górach słońce może bowiem opalać bardzo szybko i intensywnie m.in. z powodu silnych promieni, które odbijają się od jasnego śniegu.

Apteczka z lekami

Na każdy wyjazd z dzieckiem, a także na ten na narty, trzeba spakować apteczkę z lekami. Nie może w niej zabraknąć preparatów, które pociecha przyjmuje stale, ale także leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych, opatrunków, a także termometru. Do walizki warto także spakować kremy łagodzące stłuczenia.

Zabawki i gry

W podróży i na miejscu przyda się także kilka ulubionych zabawek dziecka, a także gry planszowe i książki. Dzięki nim będzie można umilić sobie drogę lub wieczory w hotelu, gdy rodzina będzie odpoczywała po intensywnym dniu na stoku.

Dokumenty i inne ważne akcesoria

Zimowe szaleństwo...Przed wyjazdem należy także przygotować niezbędne dokumenty. Jeśli wyjeżdżamy za granicę, pamiętajmy o zabraniu ze sobą karty EKUZ lub polisy turystycznej, dzięki którym skorzystamy z pomocy lekarskiej na miejscu. Niezbędne mogą być też paszporty, a także potwierdzenia opłacenia noclegów lub karnetów narciarskich. Do walizki warto spakować również aparat fotograficzny, karty pamięci i ładowarki do sprzętów elektronicznych.

Podsumowanie

Przygotowując się na wyjazd na narty z dzieckiem, często zastanawiamy się, co spakować. By uniknąć problemów na miejscu, warto wcześniej przygotować kompletną listę potrzebnych rzeczy i korzystać z niej podczas pakowania.

Artykuły powiązane

Jak przeprowadzić się bez stresu?

Według psychologów zmiana miejsca zamieszkania jest jedną z bardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka. Wiąże się ona bowiem często z przełomowymi wydarzeniami, a także przeprowadzką, kt&...

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.