Brak ofert w schowku do porównania.

Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to jedno z największych miast w kraju. Słynie z malowniczego położenia nad Odrą, zabytkowego Starego Rynku oraz intensywnego życia kulturalnego i naukowego. Wrocław jest także miastem, w którym doskonale rozwija się i prosperuje biznes. Sprawdzamy, jak kształtuje się w nim rynek mieszkaniowy.

Wrocław stolicą Dolnego Śląska

Wrocław liczy ponad 600 tys. mieszkańców, co plasuje miasto w czołówce największych w kraju. Stolica Dolnego Śląska mieści się w południowo-zachodniej części kraju, nad Odrą, a jej wyjątkowe położenie sprawiło, że nazywana jest Wenecją Północy. Przez metropolię prowadzi bowiem blisko 130 klimatycznych mostów i kładek, a rzeką pływają gondole i kajaki. Wrocław to także miasto, które przyciąga wieloma atrakcjami i zabytkami. To właśnie tutaj można spacerować po urokliwym Starym Rynku, odwiedzić historyczny Ostrów Tumski i skorzystać z oferty licznych kawiarni, restauracji i klubów, dzięki którym centrum tętni życiem przez cały rok. W mieście zlokalizowane jest też ZOO z imponującym Afrykarium, a mieszkańcy mogą uczestniczyć w imprezach i festiwalach organizowanych m.in na Wyspie Słodowej. Dobre skomunikowanie Wrocławia powoduje także, że wystarczą zaledwie 4 godziny drogi samochodem, by dojechać do Warszawy, Pragi lub Berlina.

 

ZNAJDŻ SWOJE WYMARZONE MIESZKANIE WE WROCŁAWIU - TUTAJ

Rozwinięta nauka i biznes

Wrocław jest także ośrodkiem naukowym, w którym mieści się m.in. wiodąca, technologiczna uczelnia w kraju – Politechnika Wrocławska. Co roku w mieście kształci się ok. 125 tys. studentów. Liczna i dobrze wykształcona kadra przyciąga biznes. W Stolicy Dolnego Śląska prężnie rozwija się sektor usług dla biznesu, a swoje siedziby mają tu korporacje,
takie jak: Google, IBM czy Dolby. Z danych zamieszczonych na stronach Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej wynika, że na przestrzeni 2004-2012 r. PKB miasta wzrosło o 45 proc., co plasuje Wrocław na drugim miejscu pod względem najszybszego rozwoju w Polsce. Stopa bezrobocia w 2016 r. wyniosła zaledwie 2,8 proc.

 

 

Mieszkania i jakość życia

Wrocław - dobra koniunktura przyciąga inwestorów

To wszystko sprawia, że rynek mieszkaniowy we Wrocławiu jest trzecim co do wielkości w kraju. Dobra koniunktura przyciąga inwestorów, ale także przyczynia się do wzrostu cen mieszkań. Według Bankier.pl w czerwcu 2018 r. ceny ofertowe na rynku pierwotnym osiągnęły ponad 6700 zł za mkw., a lokale używane wystawiane były za przeszło 7000 zł za mkw. Wartość poszczególnych nieruchomości zależy oczywiście od kilku czynników, np. lokalizacji. Wrocław dzieli się bowiem na główne dystrykty: Stare Miasto, Śródmieście, Psie Pole, Krzyki i Fabryczną. Najdroższe mieszkania zlokalizowane są w ścisłym centrum w okolicach Starego Miasta i Śródmieścia. Można znaleźć tu nie tylko używane apartamenty w modnych kamienicach, ale także ciekawe, nowe inwestycje ulokowane w rewitalizowanych budynkach z przemysłową historią. Przykładowo w 2019 r. oddana zostanie inwestycja Browary Wrocławskie, w której dostępne będą nie tylko mieszkania i apartamenty, ale także lofty oraz lokale usługowe. Projekt zakłada także zagospodarowanie dużej przestrzeni rekreacyjnej nad rzeką z kinem i klubem kajakowym.

Zielone osiedla

Wrocław wyróżnia się także licznymi, zielonymi terenami, które zajmują ponad 50 proc. powierzchni miasta. Dużym zainteresowaniem zarówno deweloperów, jak i kupujących, cieszy się dawna dzielnica Krzyki. Nowobudowane inwestycje powstają w sąsiedztwie m.in. Parku Południowego, który jest jednym z największych i najpopularniejszych parków w mieście oraz Terenów Torów Wyścigów Konnych na Partynicach, gdzie przez cały rok można uprawiać jeździectwo. Przyjazna atmosfera, willowa zabudowa, rozbudowana infrastruktura i dobra komunikacja z centrum miasta, sprawiają, że jest to jeden z najbardziej popularnych obszarów do mieszkania we Wrocławiu. Osoby lubiące zieleń i aktywny styl życia powinny także zainteresować się północno-zachodnią częścią miasta, czyli dawną Fabryczną. Nowe inwestycje zlokalizowane są tam często w pobliżu kompleksów wodnych, parkowych i leśnych. Dobry dojazd do centrum i pozostałych części Wrocławia zapewnia rozbudowana sieć dróg i obwodnica autostradowa. Z kolei, mieszkań w atrakcyjnych cenach warto szukać na peryferiach np. w okolicy Psiego Pola, Jagodna czy Zakrzowa.

Podsumowanie

Czy warto zamieszkać we Wrocławiu?

Wrocław to obecnie jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Nie brakuje tu nowych, atrakcyjnych inwestycji deweloperskich, wśród których można znaleźć zarówno małe mieszkania na wynajem blisko centrum, jak i atrakcyjne lofty czy przestronne apartamenty w zielonych enklawach. Jednocześnie trzeba liczyć się z rosnącymi cenami nieruchomości.

Artykuły powiązane

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Kraków jest drugim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Stolica Małopolski przyciąga swoją historyczną przeszłością, wyjątkowym klimatem, a także bogatym zaple...

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.