Brak ofert w schowku do porównania.

Dlaczego warto zamieszkać w Trójmieście?

Mieszkanie w Trójmieście to z jednej strony dostęp do Morza Bałtyckiego i pięknych plaż, a z drugiej duże możliwości do rozwoju kariery zawodowej. Pomorze wyróżnia się bowiem nie tylko malowniczym krajobrazem, ale także czwartym, najniższym bezrobociem w kraju. To właśnie tutaj chętnie migruje ludność z całej Polski - w ciągu ostatnich 10 lat w regionie przybyło prawie 105 tys. mieszkańców. Sprawdzamy, jak kształtuje się tu rynek mieszkaniowy.

Trójmiasto  - wymarzone miejsce do mieszkania

Trójmiasto - wymarzone miejsce do zamieszkania

Gdynia, Sopot i Gdańsk wspólnie tworzą największą aglomerację miejską na Pomorzu. Trójmiasto łącznie liczy ok. 750 tys. mieszkańców, z czego najliczniej zamieszkany jest Gdańsk i Gdynia. Wszystkie, trzy miasta wyróżniają się unikalnym położeniem i dostępem do morza. Jednocześnie w Trójmieście prężnie rozwija się gospodarka, a stopa bezrobocia w czerwcu 2018 r. wyniosła zaledwie 2,7 proc. Przybywa tu bowiem nowych inwestycji dużych firm z sektora usług dla biznesu i IT, które lokują swoje siedziby głównie w Gdańsku i Gdyni. Jak podaje gdański urząd miejski, w ubiegłym roku, w regionie zgłoszono 120 tys. wolnych miejsc pracy. To wszystko powoduje, że w Trójmieście można mówić o rynku pracownika, co przyczynia się do wzrostu wynagrodzeń. Przykładowo w 2016 r. średnie zarobki dla kraju wynosiły 4291 zł, a dla Gdańska prawie 1000 zł więcej, bo 5119 zł. Aglomeracja posiada także międzynarodowy port lotniczy oraz dwa największe porty morskie w kraju.

 

ZNAJDŻ SWOJE WYMARZONE MIESZKANIE W TRÓJMIEŚCIE - TUTAJ

 

Tereny zielone i bliskość morza

Jednocześnie Trójmiasto to atrakcyjne miejsce do życia z uwagi na swoje otoczenie. Możliwość wyjścia na plażę po pracy lub w weekend, to atut, którego nie mogą zaoferować inne, największe miasta w kraju. Ponadto nie brakuje tu terenów zielonych i rekreacyjnych. Przykładowo w Sopocie próżno szukać kominów fabryk czy ogromnych zakładów. Obszar miasta zajmuje niecałe 18 km kw., z czego tereny przemysłowe stanowią zaledwie 4 ha, a tereny rekreacyjno-wypoczynkowe aż 149 ha. Trójmiasto tętni życiem przez cały rok zarówno z uwagi na przybywających tu turystów, jak i studentów. Regularnie odbywają się tu duże festiwale, imprezy plenerowe i sportowe. Przykładowo w Gdyni można wziąć udział w jednym z największych festiwali muzycznych w kraju „Open’er Festival”, w Sopocie zobaczyć zawody jeździeckie na słynnym hipodromie, a w Gdańsku uczestniczyć w imprezach i koncertach na zabytkowej starówce.

 

Rynek mieszkaniowy w Trójmieście

Trójmiasto wyróżnia się na tle kraju specyficznym rynkiem nieruchomości. To właśnie tutaj ulokowane są jedne z najdroższych nieruchomości, które odznaczają się dużym potencjałem inwestycyjnym. Według Bankier.pl w lipcu 2018 r. ceny ofertowe za lokale używane w Gdańsku, który jest największym rynkiem nieruchomości w Trójmieście, przekroczyły 8800 zł za mkw., a nowe mieszkanie wystawiane były średnio za ponad 7000 zł za mkw. GUS podaje, że w 2017 r. od stycznia do listopada wydano tam 6679 pozwoleń na budowę mieszkań, za to w Gdyni było ich – 1620, a w Sopocie – 163.

Gdzie najlepiej zamieszkać w Trójmieście?

Gdzie najlepiej zamieszkać w Trójmieście?

Budownictwo prężnie rozwija się w południowych częściach Gdańska, ale coraz więcej nowych inwestycji można znaleźć także w Śródmieściu. Deweloperów przyciąga dzielnica Przymorze Małe, gdzie w pobliżu centrum i biznesowej części Przymorza powstają duże obiekty z częściami mieszkalnymi i usługowymi. Z kolei, inwestycji przeznaczonych dla rodzin warto szukać w dzielnicach oddalonych o kilkanaście minut od Śródmieścia. Np. w okolicach Piecki-Migowo powstaje osiedle w otoczeniu zieleni i terenów rekreacyjnych. Do pozostałych części Gdańska i Trójmiasta łatwo dostać się stąd rozbudowaną komunikacją miejską.

Rosną wymagania i standard mieszkań

W Trójmieście warto także zwrócić uwagę na inwestycje o podwyższonym standardzie, który przejawia się w postaci luksusowego wykończenia budynków i części wspólnych. Wiele oferowanych mieszkań posiada także duże tarasy i ogródki. Niewątpliwą zaletą mieszkania w Trójmieście jest także rozwinięta komunikacja SKM oraz obwodnica, która łączy ze sobą aglomeracje. Przykładem atrakcyjnych nieruchomości mogą być inwestycje w Gdyni, w Redłowie. Powstają tam apartamenty w otoczeniu lasów, kilkaset metrów od plaży. Chcąc mieszkać bliżej serca miasta, warto szukać mieszkania w dzielnicy Dąbrowa, gdzie powstają willowe nieruchomości o podwyższonym standardzie.

Podsumowanie

Czy warto mieszkać w Trójmieście?

Trójmiasto jest jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji do mieszkania w kraju. Nie tylko można tu spędzać czas wolny na nadmorskich plażach, ale także rozwijać swoją karierę i dobrze zarabiać. Wybierać można zarówno spośród nieruchomości blisko centrum, jak i tych na zielonych peryferiach. Sprawny dojazd do każdego zakątka Trójmiasta zapewnia rozbudowana komunikacja miejska i obwodnica miasta.

Artykuły powiązane

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Kraków jest drugim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Stolica Małopolski przyciąga swoją historyczną przeszłością, wyjątkowym klimatem, a także bogatym zaple...

Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu?

Stolica Dolnego Śląska to jedno z największych miast w kraju. Słynie z malowniczego położenia nad Odrą, zabytkowego Starego Rynku oraz intensywnego życia kulturalnego i naukowego. Wrocław jest także m...

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.