Brak ofert w schowku do porównania.

Dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?

Łódź, która przez lata borykała się z upadkiem przemysłu włókienniczego, dziś się odradza i przyciąga klimatycznymi przestrzeniami, w których kiedyś działały fabryki, a obecnie mieszczą się nowoczesne biura, kawiarnie, restauracje i sklepy. Nie bez znaczenia są również liczne inwestycje, które sprawiają, że pięknieją zabytkowe kamienice, przybywa inwestorów i miejsc pracy dla specjalistów z sektora IT i finansów. Rekordy bije tu także rynek mieszkaniowy. Według REAS w II kwartale 2018 r. wzrost sprzedaży nowych nieruchomości w stosunku do pierwszych trzech miesięcy roku wyniósł ponad 16 proc.

Łódź to miasto, które słynie z bogatego życia kulturalno-rozrywkowego, pofabrycznego klimatu i nowych inwestycji, które przyciągają turystów z całego kraju. Przez ostatnie lata trwały intensywne prace nad odrestaurowaniem śródmieścia i stworzeniem „Nowego Centrum Łodzi”. Dziś mieści się w nim m.in. Centrum Nauki i Techniki EC1, które powstało na terenie dawnej elektrowni łódzkiej. W pobliżu działa także unikalna przestrzeń Off Piotrkowska z restauracjami, kawiarniami i sklepami, która przez cały rok tętni życiem. Miasto jest także dużym ośrodkiem akademickim, w którym działa 20 uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka. Stolica województwa łódzkiego liczy blisko 700 tys. mieszkańców, co daje jej miejsce w czołówce największych aglomeracji w Polsce.

Praca i biznes w Łodzi

Łódź cieszy się obecnie niskim poziomem bezrobocia. Powstają tu liczne centra usługowe SSC/BPO/ITO, a także rozwija się sektor biotechnologii, mechatronika, przemysł farmaceutyczny, energetyczny, a także stopniowo odradza się branża odzieżowa i dziewiarska. Inwestorów, którzy tworzą nowe miejsca pracy, przyciąga młoda, dobrze wykształcona kadra, konkurencje ceny najmu nieruchomości biurowych i dogodne położenie miasta w centrum Polski. Dobre połączenia z lotniskami i wszystkimi częściami kraju zapewnia bliskość rozbudowanej sieci autostrad i dróg krajowych.

 

Czas wolny i rozrywka w Łodzi

Czas wolny i rozrywka w Łodzi

W Łodzi warto zamieszkać również z uwagi na bogate zaplecze rozrywkowo – kulturalne. Mieści się tu jedno z największych w Polsce centrów handlowo-usługowo-rozrywkowych - Manufaktura, które powstało na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego. Można tu nie tylko zrobić zakupy, ale także spędzić czas wolny w restauracjach, kinie, teatrze, muzeum czy na imprezach plenerowych i koncertach. Wystarczy krótki spacer, by przejść stamtąd do jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie – Piotrkowskiej. Łódź to także Polska stolica przemysłów kreatywnych, clubbingu i festiwali m.in. słynnego festiwalu światła - Light Move Festival. Zarówno przyjezdnych, jak i mieszkańców fascynuje eklektyzm tego miasta, na który składa się klimat fabrykanckich kamienic, nowoczesnych biurowców i starych budynków ozdobionych muralami. Miasto znane jest także ze sztuki awangardowej, imponującego Muzeum Sztuki i jedynego w Polsce Muzeum Kinematografii.

Rynek mieszkaniowy w Łodzi

Na tle największych miast Polski ceny mieszkań w Łodzi wypadają umiarkowanie, choć w ostatnich kwartałach kupujący musieli liczyć się z większymi wydatkami. Według Bankier.pl w sierpniu 2018 r. ceny ofertowe za nowe lokale sięgały 5554 zł za mkw. Z kolei, używane mieszkania wystawiane były za nieco mniej, b średnio 4572 zł za mkw. W Łodzi można znaleźć zarówno niewielkie kawalerki i duże mieszkania w nowych inwestycjach w samym centrum miasta, jak i większe apartamenty w zielonych enklawach i domy w inwestycjach deweloperskich.

Coraz więcej nowych mieszkań w Łodzi

Coraz więcej nowych mieszkań w Łodzi

W ostatnich latach przybywa dużych inwestycji w centrum miasta. Przykładowo przy ul. Żeligowskiego osiedle City Park wybudował Polnord, a w samym sercu miasta powstała m.in. inwestycja Ilumino, czy Neopolis z 200 nowymi lokalami. Dużym zainteresowaniem inwestorów i kupujących cieszą się także mieszkania zlokalizowane po zachodniej stronie miasta na Polesiu i w peryferyjnej części Bałut. Można znaleźć tam ciche osiedla w otoczeniu infrastruktury, szkół, przedszkoli, przychodni i zieleni. Łódź może bowiem pochwalić się m.in. wieloma parkami o łącznej powierzchni 500 ha i kompleksem leśnym Lasu Łagiewnickiego o powierzchni 1250 ha. W ich pobliżu powstają inwestycje z apartamentami o podwyższonym standardzie z dużymi tarasami, ogródkami oraz udogodnieniami np. w postaci ogrzewania podłogowego i garaży podziemnych.

Podsumowanie

Czy warto mieszkać w Łodzi?

Łódź to miasto, które w ostatnich latach przeszło duże zmiany. Można tu zarówno rozwijać karierę, jak i korzystać z uroków klimatycznego centrum oraz licznych rozrywek i festiwali. Jednocześnie ceny nieruchomości nie osiągnęły tak wysokich cen, jak w innych największych aglomeracjach w Polsce, przez co mieszkania cieszą się tu rosnącym zainteresowaniem nabywców i inwestorów.

Artykuły powiązane

Dlaczego warto zamieszkać w Krakowie?

Kraków jest drugim miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Stolica Małopolski przyciąga swoją historyczną przeszłością, wyjątkowym klimatem, a także bogatym zaple...

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.