Brak ofert w schowku do porównania.

Koniec dopłat MdM na 2017 rok

Niesamowite w jakim tempie wyczerpała się pula dopłat przeznaczonych na 2017 rok. Wystarczył niespełna miesiąc. Pula na 2016 rok wystarczyła na dwa i pół miesiąca. Pierwsza część z zasobów 2017 skończyła się w siódmym miesiącu. Warto dodać, że z pieniędzy na 2015 rok wykorzystano 85%, jeszcze gorzej było w 2014 roku gdy Polacy wykorzystali zaledwie 35% dostępnych pieniędzy.

Koniec dopłat MdM na 2017 rok

Dlaczego pieniądze w tym roku zniknęły tak szybko? Polacy uwierzyli, że ten program jest dla nich korzystny. Zobaczyli swoich znajomych, którzy wcześniej skorzystali z programu. Nastąpiło przekonanie, że poprzez program MdM mieszkanie jest tańsze, znacznie tańsze od zakupionego bez programu. Wielu klientów gromadziło konieczną dokumentację do złożenia wniosku o kredyt i dopłatę już pod koniec 2016 by być pierwszymi w kolejce po dopłaty w dniu odmrożenia dopłat, czyli drugiego stycznia (od tego dnia można było oficjalnie wnioskować o subwencje).

 

Co się jednak stało, że w 2014 i 2015 Polacy nie wykorzystali pełnej puli, a teraz okazuje się, że są swoiste wyścigi po pieniądze? Wielkie znaczenia miała zmiana ustawy w drugiej połowie 2015 roku. Rozszerzono wówczas program o zakup nieruchomości na rynku wtórnym, zwiększono limity cenowe oraz wprowadzono wiele udogodnień dla rodzin z co najmniej trójką dzieci.

Są jeszcze dostępne środki na 2018 rok. Na 31 grudnia 2016 r. poziom wykorzystania to 18%. W tym roku dostępne jest jeszcze 32%. Po osiągnięcia 50% program zostanie wstrzymany i ruszy ponownie w dniu drugiego stycznia 2018 roku. Ciekawe na ile dni, czy godzin wówczas wystarczy środków?

Artykuły powiązane

Zmiana limitów cen w programie MDM

MDM – Mieszkanie dla młodych – to rządowy program wsparcia osób w wieku do 35 lat w nabyciu pierwszego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, w celu zaspokojenia własnych pot...

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.