rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Biuro w dużym mieście
Nieruchomości

Biuro w dużym mieście. Jakie czynniki decydują o wyborze miejsca na siedzibę firmy?

Wybór odpowiedniej lokalizacji siedziby firmy, którą pragniemy prowadzić w dużym mieście nie jest wcale kwestią tak banalną i bezproblemową jak mogłoby się wydawać osobom niezaznajomionym z tematyką. Pod rozwagę należy bowiem wziąć ogrom aspektów i pamiętać, że w tym przypadku cena jest jedynie jedną ze składowych, nie natomiast czynnikiem kluczowym.

Jak mówią przedstawiciele firmy MIX BIURA z Krakowa; przede wszystkim musimy mieć pewność, że obiekt, w którym mieścić się będzie nasze potencjalne biuro znajduje się w dogodnym miejscu aglomeracji, a więc nie tylko w niewielkiej odległości od kluczowych z punktu widzenia prowadzonej działalności gospodarczej sklepów i punktów usługowych, ale także – a może przede wszystkim – od przystanków, peronów i parkingów stanowiących istotne punkty miejskiej infrastruktury komunikacyjnej. To właśnie one zapewnią, że nasi pracownicy będą w stanie dotrzeć do biura na czas i rozpocząć wykonywanie powierzonych im zadań, niezależnie od tego jak daleko od siedziby naszego przedsiębiorstwa mieszkają. Jeżeli tylko będą oni mieli dostęp do autobusów, tramwajów, taksówek, czy też metra – możemy mieć pewność, że punktualność nie będzie stanowiła problemu.

Drugą istotną kwestią, którą należy wziąć pod rozwagę jest wyposażenie biura. Niezwykle istotne jest, aby zarówno sam jego właściciel jak i jego podwładni mieli nieprzerwany dostęp do wszelkich udogodnień pozwalających na skuteczne wykonywanie powierzonych im zadań, a więc przede wszystkim do drukarki, skanera, projektora, tablicy multimedialnej, czy też kserokopiarki. Na szczycie listy priorytetów powinny znaleźć się jednakże komputery z możliwie jak najszybszym łączem internetowym, bowiem w obecnych czasach większość kontaktów z klientami oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi odbywa się właśnie przy ich wykorzystaniu. 

Aspektem schodzącym podczas wyboru odpowiedniego lokalu w dużym mieście na drugi plan, jednakże w dalszym ciągu niezwykle ważnym dla wielu przedsiębiorców jest cena takiej przestrzeni. Warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru zaznajomić się ze specyfiką co najmniej kilku znajdujących się w pobliżu biur lub przestrzeni użytkowych, aby być w możliwie jak najpełniejszym stopniu świadomym jakie udogodnienia są nam w stanie zaoferować ich właściciele, za jakie usługi i wyposażenie będziemy musieli dodatkowo zapłacić, jak również która z wynajmujących lub odsprzedających lokal osób będzie w stanie nam zapewnić najkorzystniejszą ofertę. 

Naszym zdaniem najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zawężenie listy potencjalnych lokalizacji do trzech-czterech, a następnie dokładne ich sprawdzenie. Da to nam pogląd na ogólny stan lokalu, pozwoli określić ewentualne możliwości rozwoju, jak również ustalić, czy bylibyśmy w stanie przestrzeń taką zajmować przez kolejnych kilka do kilkunastu lat. Dopiero kiedy zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, natomiast lista plusów będzie znacznie dłuższa od tej, w ramach której wypisywaliśmy wszelkie mankamenty danego lokalu, powinniśmy spotkać się z wynajmującym lub sprzedającym celem podpisania umowy na zadowalających dla obydwu strony zainteresowanych warunkach. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.