Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Wysoka

Kto nie marzył o zaszyciu się w niedużym, sennym, a jednocześnie fascynującym i pięknym miejscu, otoczonym przyrodą? My z całą pewnością! Do tego znaleźliśmy jedno z najlepszych miejsc do spełnienia tego marzenia – to miasteczko Wysoka, położone w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. Co ciekawe, niegdyś było to prywatne miasto szlacheckie, lokowane w 1505 roku, przez cały XVI wiek leżące w nieistniejącym już województwie kaliskim.

 Jakie są plusy zamieszkania w niedużym mieście? Przede wszystkim spokój i specyficzna, przyjazna atmosfera. W miasteczku większość osób się zna i bardzo chętnie i gościnnie wita nowych mieszkańców. Społeczność Wysokiej znana jest z dobrej organizacji i współpracy. Owocuje to organizacją wielu wydarzeń kulturowych i tematycznych. W Wysokiej zawsze znajdzie się okazja do świętowania! Co ważne, w razie potrzeby, w każdej chwili można wybrać się do większego ośrodka jakim jest Piła – to tylko 20 kilometrów na wschód.

Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą już z XIII wieku, a konkretnie z 1260 roku. Miasto było centrum większego terytorium, które należało do Mikołaja Łodzi, z nadania samego Bolesława Pobożnego. Co ciekawe, miejscowość ma swój udział w wygranym, i niestety nieco zapomnianym, powstaniu wielkopolskim. To właśnie tutaj w styczniu 1919 roku utworzono polską Radę Ludową i Straż Obywatelską. Miasto jednak nie żyje wyłącznie swoją przeszłością – to teren wielu inwestycji, które służą jego mieszkańcom.

Inwestycje

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.