Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Łódzkie

Województwo łódzkie zajmuje położone jest w centrum Polski, na skrzyżowaniu samochodowych i kolejowych ciągów komunikacyjnych. Region jest gęsto zaludniony (najwięcej osób mieszka w Łodzi) i cechuje go najmniejsza lesistość oraz zróżnicowanie geograficzne (równiny i pagórki).

To głównie obszar przemysłowy, na którym znajduje się także największa w Europie kopalnia węgla brunatnego w Bełchatowie. Nie brakuje tu jednak obszarów zielonych – parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody. By chronić zasoby wodne województwa łódzkiego opracowano projekty mające na celu zatrzymanie procesu degeneracji środowiska oraz przystosowanie terenów zielonych do celów rekreacyjnych i turystycznych.

W województwie łódzkim znajdziemy wiele miejsc wartych uwagi. Malownicze doliny Pilicy i Warty zapewniają odpoczynek od wielkomiejskiego życia. Miasta regionu rozwijają się intensywnie, wzrasta liczba mieszkańców, rozwija się rynek mieszkaniowy.
W województwie powstały zachęcające do aktywności fizycznej ścieżki rowerowe, a także kilkanaście szlaków turystycznych i nawiązujących do ważnych wydarzeń historycznych (Szlak Pamięci Hitlerowskiego Ludobójstwa, zwany Szlakiem Martyrologii). Wiele zabytków odzyskało swój blask i zachęca do zwiedzania. Szczególny urok cechuje odnowione stare budynki fabryczne, gdzie powstają galerie, muzea, szkoły wyższe. Wiele miejscowości województwa to miejsca dawnych dworów królewskich oraz miejsca poświęcone kulturze ludowej np. Łowicz, Łęczyca, Sieradz.

Województwo łódzkie to także miejsce rozwoju nauki – funkcjonuje tu ponad 20 uczelni wyższych, które są zapleczem naukowo- badawczym dla całego kraju.

Inwestycje

 • 1
 • 2

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.