Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Łódź

Stolica województwa i miasto przemysłowe. Drugie co do wielkości miasto Polski, położone w centrum kraju, na brzegami rzek. Trzecie w kraju miasto pod względem liczby ludności i czwarte pod względem powierzchni.

Miasto o wielkich tradycjach rzemieślniczych i przemysłowych. Choć przemysł włókienniczy ma mniejsze znaczenie, nadal się rozwija. Współcześnie w przemyśle dominuje rozwój nowych technologii, outsourcing, logistyka i AGD.

Mimo zniszczeń wojennych nadal atrakcyjne i piękne, wabi turystów, mieszkańcom oferuje również wiele możliwości odpoczynku. W 2015 r. krajobraz Łodzi trafił na listę „Pomników historii” jako „wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego.

Najbardziej znana, ulica Piotrkowska (Pietryna) to serce miasta, centrum władz miejskich, miejsce siedzib firm i banków. Tu również toczy się nocne i kulturalne życie Łodzi. Skupia w jednym miejscu wiele zabytkowych obiektów – stare, zbudowane z cegieł fabryki, secesyjne kamienice, pałace, synagogi, charakterystyczne ławeczki – pomniki np. J. Tuwima, A. Rubinsteina.

Miłośnicy nauki, kultury, sztuki, kinematografii znajdą tu coś dla siebie. Muzea, teatry (muzyczny, dramatyczny, Wielki), Filharmonia Łódzka oraz szkoły wyższe jak Uniwersytet Łódzki, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, ASP i inne przyciągają wielbicieli sztuki i życia artystycznego. Mieszkańcom i turystom Łódź oferuje wiele imprez muzycznych, teatralnych, literackich, plastycznych i filmowych. Co roku odbywa się tu kilkadziesiąt przeglądów, festiwali. Znane są np. Łódź Czterech Kultur, Light Move Festival, Łódź Design Festival, również Łódzkie Spotkania Baletowe.

Mieszkańcy w ramach relaksu mogą korzystać z pięknych terenów zielonych miasta. Mieszkań przybywa, oferta deweloperów powiększa się w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez nowych i przyszłych mieszkańców Łodzi. Ponad trzydzieści parków, łódzka palmiarnia, ogród botaniczny, Las Łagiewnicki to miejsca odpoczynku, aktywności fizycznej mieszkańców i turystów.

Inwestycje

 • 1
 • 2

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.