Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Lublin

miasto położone we wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego, i ośrodek aglomeracji lubelskiej. Miasto o bogatej przeszłości i dużym znaczeniu historycznym. Położne na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą.

Specyficzne położenie sprawia, że miasto ma dwie odmienne krajobrazowo części – jedna z urozmaiconą rzeźbą terenu, głębokimi dolinami i wąwozami, druga z rzeźbą bardziej płaską i mniej urozmaiconą.

Lublin to miasto z pamiątkami z różnych epok. Znajdziemy tu zabytki z okresu gotyku, renesansu, baroku, modernizmu. Muzea, kina i teatry uzupełniają ofertę kulturalną, turyści znajdą tu piękne Stare Miasto i Śródmieście.

Zwiedzanie miasta to nie jedyny sposób na relaks, odpoczynek czy aktywne spędzanie czasu. Lasy, parki, pola zachęcają do wycieczek rowerowych i pieszych.

W tej części kraju, po wschodniej stronie Wisły, Lublin jest największym ośrodkiem naukowo- kulturalnym. Najważniejsze ośrodki naukowe – KUL, UMCS, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Lubelska są miejscami rozwoju nauki i kultury.

Lublin walczył o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jest także prężnym ośrodkiem kultury alternatywnej. Tu rozwija się sztuka performance, powstają squaty, ośrodki twórcze. Wiele imprez kulturowych odbywa się w otwartej przestrzeni, w starych murach.

Nowo rozwijające się osiedla mieszkaniowe są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, także studentów, którzy po zakończeniu nauki decydują się na założenie rodziny i wybierają Lublin jako swoje miejsce na ziemi.

W Lublinie, w okresie PRL zjeżdżały z taśm produkcyjnych kultowe już ŻUKi. Obecnie w przemyśle dominują maszyny rolnicze, produkcja drzwi, makaronów, przemysł farmaceutyczny, ziołowy, monopolowy, chemiczny, tytoniowy. 
Atrakcję przemysłową, także ze względu na bliskość wschodniej granicy, stanowią imprezy targowe –m.in. samochodowe, edukacyjne, turystyczne.

Inwestycje

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.