Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Małopolskie

Jedno z mniejszych województw w Polsce, znajdujące się w dorzeczy Wisły, w południowej części kraju.

To region o bardzo urozmaiconych warunkach naturalnych i nieskażonym środowisku naturalnym. Znajduje się tu aż sześć Parków Narodowych, jedenaście parków krajobrazowych występuje bogactwo roślin i zwierząt. Teren województwa sprzyja górskim wędrówkom i wyprawom. Atrakcją Małopolski jest pustynia Błędowska położona na zachód od Olkusza.
Teren obfituje w surowce naturalne. Mamy tu zagłębie kopalni. Czynnych i przekształconych na muzea – największa z nich w Wieliczce, mniejsza w Bochni (soli kamiennej).
To rejon Polski o najbardziej rozwiniętej kulturze, gdzie odbywa się szereg najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwali np. Festiwal Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu, czy Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, a także Tydzień Kultury Beskidzkiej. Znajdziemy tu muzea (w tym Muzeum Narodowe), teatry, galerie, obejrzymy najwybitniejsze dzieła sztuki. Zwiedzimy Zamek Królewski na Wawelu, piękne historyczne budowle (np. drewniane kościoły, Stare Miasto w Krakowie, Klasztor w Kalwarii Zebrzydowskiej. Śladami historii trafimy do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. W końcu zwiedzimy zimową stolicę Polski – Zakopane i Tatry.
Dla mieszkańców i turystów stworzono miejsca lecznicze – aż 9 uzdrowisk np. w Rabce, oraz utworzono Karpacki Szlak Rowerowy, który łączy najbardziej cenne pod względem historii miejsca województwa małopolskiego.
Tu także znajdują się największe polskie uczelnie- najstarszy (o ponad 600 letniej tradycji ) Uniwersytet Jagielloński, Akademia Góniczo-Hutnicza, Akademia Muzyczna. Dobrą renomą cieszy się również Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu czy Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie. O popularności i wysokiej pozycji oświaty świadczy fakt, że województwo małopolskie jest trzecim w Polsce pod względem liczby studentów. Duża ich część postanawia w tej części Polski zapuścić korzenie. W związku z tym z roku na rok rośnie rynek mieszkań i domów. Rozwijają się szkoły, przedszkola. Nie brakuje atrakcji sportowych, naukowych także dla najmłodszych, nowych mieszkańców tego województwa.

Inwestycje

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.