Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Warszawa

Warszawa – miasto stołeczne i stolica województwa mazowieckiego. Położone w środkowo – wschodniej Polsce, po obu stronach Wisły.

Warszawa - mazowieckie - nowe inwestycje

To największe polskie miasto pod względem liczby ludności i powierzchni. Jedyne polskie miasto, którego ustrój jest określony odrębną ustawą.

Warszawa to także największy węzeł komunikacyjnym w zakresie pasażerskiego ruchu samochodowego, kolejowego i lotniczego, jako jedyne miast w Polsce posiada metro.

Obok Krakowa jest największym centrum nowoczesnych usług biznesowych w Polsce. Tu także swoje siedziby ma większość krajowych organów władzy i instytucji państwowych m.in. Prezydenta, Sejmu i Senatu, Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego. Aż 66 uczelni wyższych przyciąga co roku nowe pokolenia studentów, a wizja atrakcyjnej pracy sprawia, że liczba ludności systematycznie wzrasta. Coraz więcej ludzi osiedla się w Warszawie po studiach, a także przyjeżdża z innych stron kraju, by znaleźć pracę. Rynek deweloperski kwitnie. Z roku na rok wzrastają potrzeby mieszkaniowe, przybywa nowych osiedli, domów jednorodzinnych i mieszkań.

Historyczna zabudowa miasta, która uległa ogromnym zniszczeniom podczas wojen i w okresie komunizmu, została odbudowana i co roku podziwiana jest przez kolejne rzesze turystów. Rekonstrukcja Starego Miasta została umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W Warszawie znajduje się ok. 60 budynków o wysokości ponad 65 metrów – to nie tylko największe budynki w Polsce, ale także w jedne z wyższych w Europie. Najbardziej charakterystyczny budynek Warszawy to Pałac Kultury i Nauki, o wysokości 237m.

Mieszkańcy i turyści najchętniej spędzają czas na terenach nadwiślanych, pośród mieszczących się niedaleko terenów leśnych, czy też w miejskich parkach lub wśród zabytków. Ilość instytucji kulturalnych sprawia, że nie można się tu nudzić. Teatry, muzea narodowe, galerie sztuki, opera, filharmonia i coroczne imprezy artystyczne tworzą bogatą ofertę kulturalną. Wiele koncertów i festiwali ma charakter międzynarodowy np. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
Jazz Jamboree,, Warsaw Summer Jazz Days, Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki
Także największe w Polsce obiekty sportowe – w tym wielofunkcyjny Stadion Narodowy, zaprasza nie tylko na mecze piłkarskie, ale również koncerty światowych gwiazd muzyki.

 
 

Inwestycje

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.