Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Katowice

Katowice  - Położone w południowej Polsce, w dorzeczu Wisły i Odry, na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim, który charakteryzuje się zróżnicowaną rzeźbą terenu. Miasto znajduje się na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych- drogowych i kolejowych.

Położenie Katowic sprawia, że są one dobrą bazą wypadową do bliższych i dalszych wycieczek. Znajduje się tu także międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice.

Katowice to największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej. Jeden z z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Siedziba władz województwa.

Zajmują dziesiąte miejsce pod względem liczby ludności i jedenaste pod względem powierzchni wśród polskich miast.

Jako część Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego rozwija się tu przemysł górniczy, hutniczy, transportowy,energetyczny, maszynowy, chemiczny i koksowniczy. Przemysł ciężki w gospodarce miasta nadal odgrywa ważną rolę. Kopalnie węgla kamiennego połączone zostały w jedną z największych spółek węglowych w Polsce – Katowicki Holding Węglowy z siedzibą w Katowicach.

Na obszarze miasta znajduje się rezerwat przyrody, parki, skwery, część z nich wpisana jest do ewidencji zabytkowych parków i ogrodów w Polsce. Nie brakuje miejsc do rekreacji, spacerów i odpoczynku. Władze miasta podjęły się również realizacji programu rewitalizacji i przebudowy centrum miasta.

Są jednym z miast, które nie wywodzą się ze średniowiecznego miasta lokacyjnego, dlatego nie znajdziemy tu elementów stylu gotyckiego, renesansowego czy barokowego. Zwiedzić możemy kilkadziesiąt budowli mieszkalnych z XIX i początku XX wieku, w tym unikatowe osiedla: Nikiszowiec i Giszowiec, pałace, kościoły.

Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, centrum handlowo-usługowym (zwłaszcza w zakresie handlu hurtowego, detalicznego, pośrednictwa finansowego, obsługi nieruchomości) ze znacznym udziałem działalności produkcyjnej. Znane są z koncentracji specjalistycznych usług medycznych. To także ośrodek biznesowy. W mieście odbywają się targi (m.in. motoryzacyjne, spożywcze, bhp, górnictwa).

Katowice to również ośrodek naukowy i akademickim (około 20 uczelni wyższych) z bogatą bazą oświatową i naukową. To także centrum kulturalne i sportowe. Katowicki Spodek to swoista wizytówka miasta – hala widowiskowo- sportowa, gości gwiazdy największego formatu, także z zagranicy. W Katowicach mają miejsce również znane festiwale jak np. Rawa Blues Festival, Śląski Festiwal Jazzowy, a koncerty przyciągają corocznie setki tysięcy fanów muzyki z całego świata.

Inwestycje

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.