Brak ofert w schowku do porównania.
-
-
-

Poznań

Poznań  - Historyczna stolica Wielkopolski. Miasto położone w zachodniej Polsce, nad Wartą, na Pojezierzu Wielkopolskim. Siedziba władz województwa wielkopolskiego. Duże, rozwijające się miasto, ośrodek przemysłu, handlu, logistyki i turystyki. Ważny ośrodek nauki (działa tu 18 placówek naukowo-badawczych PAN) i kultury.

Miasto z dużymi obszarami zielonymi oraz dużymi zbiornikami wodnymi – posiada klika większych jezior i mniejszych zbiorników (naturalnych i sztucznych). Dwa piękne ogrody miejskie to miejsce odpoczynku, rekreacji. Podobnie jak piękne tereny wokół jeziora maltańskiego, gdzie znajdziemy także całoroczny stok narciarski, parki linowe, zoo, baseny i kompleksy wypoczynkowe).

Miłośnicy wycieczek rowerowych znajdą w Poznaniu coś dla siebie – wiele tras i szlaków sprzyja turystyce rowerowej i rekreacjo. Poza tym Poznań leży na europejskiej sieci szlaków rowerowych EuroVelo zaprojektowanej przez Europejską Federację Cyklistów.

Takie połączenie przemysłu, nauki i możliwości odpoczynku od miejskiego życia sprawia, że miasto staje się atrakcyjne na rynku deweloperskim. Przyciąga – jako jeden z większych ośrodków akademickich i naukowych, nie tylko studentów, ale także nowych mieszkańców podejmujących tu pracę i szukających swojego miejsca do zamieszkania. To piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i ósme pod względem powierzchni.

Miasto turystyki także biznesowej. Duża liczba turystów przyjeżdża tu w celach biznesowych – na targi, konferencje, szkolenia, spotkania. Nic dziwnego, bowiem w Poznaniu znajduje się największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce - Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Kolejną dużą grupę stanowią turyści pragnący odpoczynku i rekreacji oraz przybywający w celu zwiedzenia uroczych i bogatych zabytków oraz celem udziału w imprezach artystycznych organizowanych przez miasto.

Wśród zabytków miasta znajdziemy układ fortyfikacji zbudowanych w XIX i na początku XX wieku, tzw. Twierdza Poznań (trzeci co do wielkości system tego typu w Europie), renesansowy ratusz z trykającymi się na jego wieży koziołkami, zabytkowe kościoły, secesyjne kamienice, pomniki, monumentalny Zamek Cesarski, czy zabytki architektury przemysłowej (np. Stary Browar). Podziwiać możemy także nowoczesne obiekty sportowe (np. tor regatowy Malta, tor wyścigowy). Tu także znajduje się Ostrów Tumski - historyczne dla Polski miejsce – uznawane za ośrodek władzy polskiego państwa w początkach jego trwania wraz z najstarszą w kraju katedrą - miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz prawdopodobnym miejscem chrztu Polski.

Inwestycje

 • 1
 • 2

Newsletter

Bądź na bieżąco. Najnowsze informacje, nowe mieszkania, domy, lokale użytkowe co dwa tygodnie na Twojej skrzynce e-mail.

Jak znaleźć swoje wymarzone M...

 • Krok 1

  Skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej lub w zakładce inwestycje

 • Krok 2

  Wybierz rodzaj nieruchomości i lokalizację

 • Krok 3

  Kliknij przycisk "szukaj"

 • Krok 4

  Wejdź w interesującą Cię inwestycję i przejrzyj listę dostępnych lokali pod opisem inwestycji.

 • Krok 5

  Zapytaj dewelopera o szczegóły inwestycji lub o konkretny lokal - wyślij zapytanie.