rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

dom na sprzedaż
Budownictwo

Czy warto kupić dom w zabudowie szeregowej?

„Czy warto kupić dom w zabudowie szeregowej?” To pytanie zadaje sobie wiele osób, które marzą o swoim przyszłym domu. Zebraliśmy dla Ciebie kilka plusów i minusów mieszkania w domu szeregowym, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, czy ta opcja jest dla Ciebie odpowiednia.

Domy w zabudowie szeregowej – lokalizacja

Atrakcyjna lokalizacja to kolejna i jedna z największych zalet domów w zabudowie szeregowej. Tego typu inwestycje najczęściej zlokalizowane są w obrębie miast. Daje to możliwość zamieszkania w niedalekiej odległości od centrum, ale w otoczeniu umożliwiającym bliski kontakt z naturą.

Warunki mieszkaniowe są podobne jak w domu jednorodzinnym, jednak wiążą się z niższymi kosztami ogrzewania, ponieważ wspólne z sąsiadami ściany przez długi czas zatrzymują ciepło, które przenika między mieszkaniami. Dodatkowym atutem jest zazwyczaj przynależny garaż, w którym oprócz samochodu można trzymać różne narzędzia (np. rowery).

Zalety domów w zabudowie szeregowej

Do głównych wad zakupu domu w zabudowie szeregowej należy brak prywatności, jaką zapewnia dom jednorodzinny. Nigdy nie wiadomo, kto będzie mieszkał po drugiej stronie ściany. Ponadto, ze względu na to, że są one małe i blisko siebie, ogródki szeregowe nie zapewniają wystarczającego komfortu podczas odpoczynku. Wizyty gości lub głośne zabawy dzieci mogą być niemile widziane przez sąsiadów

Wszystko zależy więc od tego, na jakich sąsiadów trafimy – jeśli będą uciążliwi, mieszkanie w takim miejscu wcale nie będzie przyjemne i komfortowe, bo nie wiadomo, co dzieje się obok! Do tego zawsze dochodzi „zapach”, który może wydobywać się z kuchni sąsiada (niezależnie od tego, czy pachnie dobrze, czy źle).Jedni w domu szeregowym będą czuli się usatysfakcjonowani, inni zaś będą czuli się niekomfortowo. Dlatego przed jego zakupem należy dokładnie przeanalizować wady i zalety oraz porównać je z indywidualnymi preferencjami.”

Kupno domu od dewelopera

Zawsze można kupić już wybudowany dom w zabudowie szeregowej. Kupno go od dewelopera ma wiele zalet, w tym tańszą cenę i lepszą lokalizację (zazwyczaj w miastach). Jedną z największych wad jest to, że nie masz zbyt dużej swobody w dokonywaniu zmian w tego typu nieruchomości lub budowaniu na niej dobudówek. Deweloperzy są często bardzo restrykcyjne z tego, co pozwalają na takich właściwościach, więc upewnij się, aby przeczytać wszystkie ich przepisy przed zakupem jednego! To również trwa dłużej niż zakup czegoś off-plan – zwykle co najmniej sześć miesięcy więcej niż zwykle proces przy zakupie nowych domów. Będziesz potrzebował profesjonalnej pomocy podczas negocjacji!

https://www.mieszkania.inter-bud.pl/mieszkania-na-sprzedaz-panorama-kliny