Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Domy na sprzedaż w Krakowie – nowe czy używane?

20 marca 2022 Domy na sprzedaż w Krakowie

Zakup domu jednorodzinnego jest sporym wydatkiem, dlatego też najlepiej, aby kupić od razu taką nieruchomość, która będzie mogła spełnić wszystkie nasze wymagania. Gdzie szukać najlepszych ofert? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dom w Krakowie – nowy czy używany?

Pierwszą decyzją, jaką musi podjąć kupujący zainteresowany domem jednorodzinnym w Krakowie, będzie ta dotycząca stanu nieruchomości.

Obecnie w Krakowie dostępna jest szeroka gama ofert domów używanych, ale również do dyspozycji są ciekawe nieruchomości nowe, które realizowane są przez deweloperów. 

Używane domy w Krakowie

Domy używane w Krakowie to propozycja dla osób szukających niedrogich nieruchomości, ale również tych, którym zależy na dobrej lokalizacji. Domy z drugiej ręki można bez problemu zakupić w dobrych punktach, blisko centrum miasta i w miejscach dobrze skomunikowanych. 

Z drugiej strony używane domy mają swoje wady. Często są dość duże, ponieważ tak kiedyś najczęściej je budowano. Również mogą wymagać kompleksowego i drogiego remontu, by dostosować je do własnych potrzeb i gustu.

Nowe domy w Krakowie

Alternatywa to nowe domy w Krakowie, które obecnie realizują firmy deweloperskie. W ich ofertach znajdują się nowoczesne, na ogół mniejsze domu jednorodzinne. Są to zazwyczaj domy w zabudowie szeregowej albo bliźniaczej.

Minusem nowych domów jest przede wszystkim ich gorsza lokalizacja. Najczęściej zlokalizowane są one na obrzeżach miasta. Również szeroką gamę ofert można znaleźć w miejscowościach pod Krakowem.

Ile kosztują domy na sprzedaż w Krakowie?

Gdy chodzi o domy na sprzedaż Kraków (ap7.pl) jest jednym z droższych miast w Polsce. Ceny najczęściej rozpoczynają się od około 8 000 zł za metr kwadratowy, natomiast mogą one sięgać nawet ponad 15 000 zł za metr kwadratowy nieruchomości. 

Można również kupić tańsze domy, jednak są to przede wszystkim nieruchomości przeznaczone do remontu, dlatego będą wymagały od kupującego poniesienia dodatkowych kosztów.

Z obecnymi cenami domów w Krakowie na rynku pierwotnym i wtórnym można zapoznać się w internecie.

Redakcja rynek-deweloperski.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat prawa, nieruchomości, budownictwa i praktycznych porad spotyka się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kluczowych kwestiach życiowych! Jesteśmy miejscem, gdzie zrozumienie prawa, aspekty związane z nieruchomościami oraz praktyczne porady budowlane są na wyciągnięcie ręki, pomagając Ci podejmować świadome i korzystne decyzje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zakup mieszkania
Czy warto inwestować w nieruchomości
mieszkanie w warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

mieszkanie w warszawie