rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

niwelator laserowy
Poradniki

Jaki niwelator laserowy kupić?

Jaki niwelator laserowy kupić? Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dla siebie niwelator laserowy? Gdzie kupić dobry niwelator laserowy? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule. 

  1. Co to jest niwelator laserowy?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując niwelator budowlany laserowy?

Chcesz kupić niwelator laserowy, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? W takiej sytuacji warto sprawdzić, jakie parametry są ważne i na które czynniki zwrócić uwagę, szukając optymalnego rozwiązania dla siebie. Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Niwelator laserowy Nivel System CL4D-G - ZESTAW statyw SJJ-M1 EX czujnik CLS-3

Co to jest niwelator laserowy?

Co to jest niwelator laserowy i jak wybrać ten odpowiedni? Otóż standardowy niwelator jest urządzeniem, dzięki któremu możemy przeprowadzić pomiar różnicy wysokości między poszczególnymi pomiarowymi punktami. Niwelatory laserowe wykorzystuje się najczęściej na początku prac budowlanych, kiedy ważne jest wyznaczenie różnic wysokości. Dlatego też często stosuje się nazwę niwelatory budowlane. Tego typu urządzenie pomiarowe zdecydowanie ułatwia pracę i pozwala uzyskać dużą dokładność pomiaru, szczególnie że niwelator samopoziomujący jest prosty w obsłudze. Na późniejszych etapach niwelator laserowy przyda się oczywiście do skontrolowania wcześniej wyznaczonych wartości. Urządzenie nie tylko umożliwia wyznaczanie pionów, ale także poziomów – a zatem jego działanie przypomina nieco poziomicę.

Niwelator laserowy Nivel System NL540 DIGITAL - ZESTAW łata LS-24 statyw SJJ32

Jeśli szukasz dobrej jakości niwelatorów laserowych, polecamy sprawdzić ofertę na Norwit.pl, gdzie dostępne są różnorodne urządzenia w atrakcyjnych cenach. Z tańszych modeli polecamy między innymi niwelator optyczny laserowy Nivel System NJ500, który może pracować w temperaturze od -20 do 50 stopni Celsjusza i gwarantuje dokładność poziomowania ± 1,0 mm/10 m. Z droższych natomiast doskonałą opcją będzie niwelator laserowy Nivel System NL540 DIGITAL, który wyróżnia się zasięgiem pracy wynoszącym 500 m i generowaniem płaszczyzn poziomo oraz pionowo 360 stopni. Jeśli potrzebujesz niewielkiego i prostego rozwiązania, które sprawdzi się przy pracach wykończeniowych, układania glazury czy pracach konstrukcyjnych, sklep internetowy Norwit.pl oferuje także prosty i tani laser budowlany Nivel System CL1. 

Niwelator - laser rotacyjny Nivel System NL540 samopoziomujący

Asortyment dostępny na https://www.norwit.pl/shop obejmuje szereg różnorodnych urządzeń dobrej jakości. Bez względu na to, jaki laser wybierzesz, gwarantujemy, że spełni on Twoje oczekiwania. Zanim jednak zdecydujesz się na jeden produkt, dokładnie zapoznaj się z jego specyfikacją techniczną. Ważne, aby zakupiony przez stronę https://www.norwit.pl/ niwelator laserowy spełniał Twoje oczekiwania. Jak dobrać odpowiedni laser? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części artykułu. 

Na co zwrócić uwagę, kupując niwelator budowlany laserowy?

Wybierając niwelator, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Po pierwsze sprawdź czynnik związany z powiększeniem lunety. Wartość tę dobierz oczywiście do własnych potrzeb, pamiętając, że im jest ona większa, tym większe będzie powiększenie obrazu łatwy. 

Niwelator - laser budowlany Nivel System CL4D-B

Następny czynnik to średnica obiektywu. Od tego parametru zależy głównie jakość obrazu oraz ogólne pole widzenia. Jeśli zależy Ci na dokładnej obserwacji, koniecznie wybierz niwelator budowlany laserowy z obiektywem o dużej średnicy. Jeszcze większą dokładność i możliwość rozróżniania szczegółów można uzyskać, decydując się na niwelator laserowy o dużej rozdzielczości optycznej. Parametr ten określa się w sekundach kątowych – na niego również polecamy zwrócić uwagę. 

Pamiętaj, że jeśli często pracujesz w trudnych warunkach, wybierz profesjonalne urządzenie wyróżniające się doskonałymi parametrami. Dzięki temu urządzenie nie tylko ułatwi, ale i przyspieszy Twoją pracę. Więcej informacji na temat doboru i ogólnie niwelatorów znajdziesz na stronie https://www.norwit.pl/blog, na którą już teraz zapraszamy!