rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Budownictwo Poradniki

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Zimowe długie wieczory spędzone przy strzelającym ogniu w kominku? Brzmi jak wyśnione marzenie!  Kominek w domu każdemu sprawiłby przyjemność. Wiele osób nie wyobraża sobie swoich czterech kątów właśnie bez kominka. Nie wychodzi on z mody już od dobrych kilkudziesięciu lat. Nie tylko daje ciepło i zachwyca strzelającym ogniem, ale także cieszy wzrok i może być prawdziwą ozdobą wnętrza. Jednak sam wygląd to nie wszystko, trzeba także przemyśleć sam wybór wkładu kominkowego. Czym to w ogóle jest i od czego zacząć poszukiwania?

Wkład kominkowy – jaki wybrać?

Wkład kominkowy to cała instalacja, którą później dowolnie obudowujemy w wybranym stylu. Jest to serce całego kominka. Wkład musi być solidny i dobrze wykonany, aby posłużył nam na wiele lat. Warto też pomyśleć o jego praktycznej stronie, a więc o łatwym dostępie do jego wnętrza i szybce, z którą nie będzie problemów z zachowaniem czystości.

Jeśli nie znamy się na tym temacie, powinniśmy zasięgnąć opinii specjalistów lub poszukać informacji w Internecie. Z pewnością znajdziemy mnóstwo produktów, które są wysoko oceniane przez innych ludzi. Na podstawie opinii innych możemy wybrać taki wkład kominkowy, który na pewno nas nie zawiedzie.

Hitze-Trinity – dlaczego taki wkład?

Ostatnio dużą popularnością cieszą się wkłady kominkowe, które umożliwiają obserwację środka z trzech stron. Taka konstrukcja jest bardzo oryginalna i świetnie sprawdzi się umieszczona na wystającej ścianie pomiędzy dwoma pokojami. Będziemy mogli cieszyć się kominkiem z dwóch różnych pomieszczeń! 

Dodatkowo Hitze – Trinity posiada inne udogodnienia, które zdecydowanie wybijają go na tle innych wkładów kominkowych. Wbudowana szyba ma funkcję samooczyszczenia. Co więcej, kominek akumuluje znacznie większą ilość ciepła, niż tradycyjne wkłady. Każda z szyb jest podnoszona do góry, co bardzo ułatwia dostęp do wnętrza. Dwa razy większą zdolność do akumulowania ciepła zapewnia użycie we wnętrzu wkładu materiału nazywanego akubetem. 

Wkład jest bardzo bezpieczny, co jest jego ogromnym atutem. Ma on bowiem wbudowane aż dwa deflektory spalin. Dodatkowo podwójny ruszt oraz czopuch wykonany z żeliwa. Ważnym elementem jest także system dopalania spalin. Jego wykonanie jest niezwykle precyzyjne i wysokojakościowe przez zastosowanie w produkcji laserowych wycinarek 2D oraz 3D,a także prasy krawędziowej CNC.

Warto też wspomnieć, że wkład ten jest produkowany przez polską firmę. Kupując produkty wspieramy krajową gospodarkę oraz napędzamy nasze przedsiębiorstwa. Firma ta znana jest z nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań, a więc naprawdę warto jej zaufać. Co więcej, o jej jakością świadczą liczne certyfikaty otrzymywane na arenie europejskiej.

Hitze – Trinity łączy w sobie energooszczędność, nowoczesny design, łatwość w użytkowaniu, pewność oraz niezawodność działania. Dla każdego z nas liczy się także bezpieczeństwo, które także znajdziemy w tych wkładach kominkowych. Warto więc zaufać polskiej firmie i naprawdę solidnemu produktowi. Na pewno się nie zawiedziemy.