rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Budownictwo

W jaki sposób zarabiać na krótkoterminowym wynajmie nieruchomości

Posiadając nieruchomość, taką jak na przykład dom czy nieużywane mieszkanie, można zacząć zarabiać na wynajmie. Wystarczy trochę zainwestować w odświeżenie przestrzeni i zakup niezbędnych mebli oraz elementów wyposażenia, by oferować turystom i osobom podróżującym w celach biznesowych lokum do spania.

Co to jest najem krótkoterminowy

Na nieruchomościach można naprawdę sporo zarabiać. Zdecydowanie warto zatem inwestować w to i znaleźć dla siebie sposób na rozkręcenie własnego biznesu opartego na przykład o wynajem krótkoterminowy. Ten sposób wynajmu nieruchomości jest szczególnie modny od jakiegoś czasu. Związane jest to między innymi z pojawieniem się takich portali do wynajmowania i bukowania noclegów jak airbnb. To właśnie tam można ogłosić swoje mieszkanie, jako lokum do wynajmu dla turystów. W ten sposób w skali miesiąca można naprawdę sporo zarobić, szczególnie jeżeli ma się atrakcyjną nieruchomość w turystycznej miejscowości.

Plusy wynajmu w trybie krótkoterminowym

Najem krótkoterminowy ma naprawdę mnóstwo plusów. Zwykle na portalach do bukowania noclegów opłatę trzeba uiścić w góry, dzięki czemu odpada chociażby problem związany z nieuczciwymi lokatorami, którzy nie chcą płacić za czynsz czy nocleg. Jeżeli mieszkanie ma się jakieś turystycznej miejscowości, na przykład nad morzem czy w górach, albo w którymś z dużych polskich miast, o ruch w interesie nie trzeba się martwić. Praktycznie cały czas ktoś szuka noclegu, najwięcej dzieje się oczywiście latem i w sezonie urlopowy, ale w najbardziej turystycznych miastach na gości można liczyć nawet jesienią czy zimą. Wszystkimi formalnościami związanymi z wynajmowaniem nieruchomości wcale nie trzeba zajmować się samodzielnie. Wszystko można zlecić odpowiedniej firmie, której pracownicy będą zajmować się chociażby sprzątaniem mieszkania czy witaniem gości.

Wynajem krótkoterminowy – od czego rozpocząć

Od czego rozpocząć swoją przygodę z krótkoterminowym wynajmem nieruchomości? Na początek warto na swoje lokum spojrzeć krytycznym okiem i ocenić, co będzie wymagało drobnego remontu czy odświeżenia. Jeżeli na wynajmie chce się zarabiać więcej, gości trzeba skusić ładnym wnętrzem i komfortowym wyposażeniem. Potem wystarczy umieścić informacje o swoim mieszkaniu na jednym z popularnych portali, które służą do bukowania noclegów. Jest bardzo duża szansa na to, że w przypadku atrakcyjnych cen za wynajem, szybko będzie można liczyć na pierwszych gości, czyli na pierwszy zarobek z wynajmu.