Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Co przyciąga ludzi do mieszkania w loftach

21 września 2019

Kiedy kilkanaście lat temu po raz pierwszy można było zobaczyć zdjęcia z nowojorskich lotów, każdy miłośnik czegoś oryginalnego i nowego z pewnością aż westchnął z zachwytu. Dzisiaj lofty można spotkać również w naszym kraju, tego typu mieszkania są szalenie popularne i bardzo drogie.

Mieszkanie w lofcie

Z założenia lofty to przestrzenie do mieszkania, które zostały stworzone w różnych industrialnych budynkach, które przez lata stały odłogiem i nie były używane. W ten sposób prowadzi się rewitalizację różnego rodzaju przestrzeni przemysłowych. To doskonały sposób na zagospodarowanie na przykład obiektów, które wcześniej należały do hut czy kopalni, były magazynami czy falami produkcyjnym. Rewitalizacja takich budynków to ogromny koszt, ale naprawdę nie brakuje inwestorów wiedzących w tym ogromny potencjał. Potencjał jest bowiem niezaprzeczalnie – mnóstwo osób jest zainteresowanych mieszkaniem w loftach i jest w stanie kupić takie lokum nawet za kilka milionów złotych. Właśnie tyle kosztują mieszkania w lofcie. Za coś tak oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju płaci się słono, ale możliwości aranżacji przestrzeni jest potem również mnóstwo.

Dla kogo mieszkanie w lofcie?

Komu spodoba się mieszkanie w lofcie? Tego typu przestrzeń to bez wątpienia doskonałe miejsce dla osób lubiących spore mieszkania. Nieruchomości w loftach mają najczęściej sporą wysokość oraz powierzchnię. To wnętrza perfekcyjna dla osób lubiących klimat raczej surowy i industrialnym, bez zbędnych ozdób i grantów. Mieszkanie w lofcie urządza się w stylu minimalistycznym. Świetnie prezentują się tam proste meble, takie z odrobiną nowoczesnego zacięcia. Lofty dają szerokie pole do popisu dla osób uwielbiających aranżacje przestrzeni z odrobiną sztuki. To właśnie artyści często szukają tam dla siebie domu.

Ile kosztuje mieszkanie w lofcie?

Mieszkania w loftach z pewnością nie należą do tanich i trzeba mieć tego całkowitą świadomość. Za mieszkanie tego typu często trzeba płacić nawet kilka milionów złotych. Związane jest to zarówno z samymi wysokimi kosztami rewitalizacji budynku i przystosowania go do mieszkania dla ludzi. Poza tym mieszkania w loftach mają też najczęściej dużą powierzchnię. Powstają w modnych częściach miast, mają swój niesamowity urok i klimat, co również podbija cenę. To jednak nieruchomości z duszą i jedyne w swoim rodzaju. W takim mieszkaniu można urządzić studio fotograficzne czy showroom z produktami swojej marki, dlatego też mieszkania w loftach bardzo często interesują osoby szeroko związane z branżą kreatywną.

Redakcja rynek-deweloperski.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat prawa, nieruchomości, budownictwa i praktycznych porad spotyka się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kluczowych kwestiach życiowych! Jesteśmy miejscem, gdzie zrozumienie prawa, aspekty związane z nieruchomościami oraz praktyczne porady budowlane są na wyciągnięcie ręki, pomagając Ci podejmować świadome i korzystne decyzje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zakup mieszkania
Czy warto inwestować w nieruchomości
mieszkanie w warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

mieszkanie w warszawie