Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Nowe mieszkanie w Warszawie – kryteria wyboru

8 listopada 2022 mieszkanie w warszawie

Wybór nowego mieszkania w Warszawie może być nie lada wyzwaniem – dlatego, jeśli chcesz podjąć właściwą decyzję, warto dobrze przestudiować ofertę. Obecnie na terenie stolicy działa ponad 150 firm deweloperskich, a w sprzedaży co chwilę pojawiają się nowe osiedla.

Jeśli już wiesz, że chcesz postawić na mieszkanie od dewelopera, to mamy dla Ciebie szereg pożytecznych wskazówek, które zawarliśmy w dzisiejszym digescie.

Jak wybrać lokalizację?

Lokalizacja jest pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić. Aby zawęzić koło poszukiwań, wystarczy odpowiedzieć na kluczowe pytanie: “Czego oczekujesz od przyszłego mieszkania?”.

Nie daj się skusić na rzekomy prestiż – całkiem prawdopodobne, że “luksusowe” lokalizacje nie są miejscem, które spełni Twoje wymagania i zaspokoi potrzeby. Jednym z głównych czynników będą też Twoje możliwości finansowe – rozpiętość cen mieszkań na rynku pierwotnym Warszawy jest bardzo duża i zależy przede wszystkim od położenia inwestycji.

Otóż, rodziny z dziećmi, osoby kupujące pierwsze mieszkania oraz ceniące sobie ciszę i spokój, raczej postawią na kameralne dzielnice – takie jak Rembertów, Ursynów, Białołęka, Ursus czy Wawer. Są położone w dość dużej odległości od centrum, ale nas wyręcza świetnie rozbudowana warszawska komunikacja miejska.

Jeśli zaś zależy Ci na tym, by większość czasu spędzać w centrum, a fundusze na zakup własnego mieszkania w Warszawie są wystarczające, zainteresują Cię Mokotów, Wola, Ochota, Praga Południe czy Żoliborz. Czasem można tu nawet znaleźć oferty całkiem rozsądne cenowo.

Co z infrastrukturą?

Infrastrukturę również zaliczamy do kluczowych kryteriów wyboru mieszkania. Warto ją umownie podzielić na zewnętrzną, czyli obiekty infrastruktury miejskiej w pobliżu, i wewnętrzną – czyli udogodnienia na osiedlu.

Gdy już wybierzesz dzielnicę, zbadaj okolicę i dowiedz się, czy oferuje niezbędne obiekty infrastruktury – przedszkole czy szkołę dla dziecka, supermarkety, salony kosmetyczne, galerie handlowe. Jeśli na co dzień korzystasz z transportu publicznego, sprawdź trasę i czas dojazdu do Twoich najczęstszych punktów docelowych.

Jeśli chodzi o infrastrukturę wewnętrzną – deweloperzy naprawdę są w stanie zaskoczyć. Podstawowe udogodnienia, takie jak parkingi, windy czy chodniki, to rzecz, która sama przez się rozumie. Większość osiedli posiada też różnego rodzaju obiekty rekreacyjne dla dzieci i dorosłych (nawet tarasy dachowe, jak w Osiedlu Bokserska 71), w niektórych inwestycjach zaprojektowano też obiekty sportowe (na przykład, na osiedlu Miasteczko Jutrzenki zaprojektowano siłownię i klub fitness). Coraz częściej w obrębie inwestycji spotkamy też różnego rodzaju sklepy i punkty usługowe – tak, by mieszkańcy mogli załatwić codzienne sprawy nie wyjeżdżając na miasto.


Ciekawym bonusem będą elementy infrastruktury ekologicznej: jeśli posiadasz auto elektryczne, przydadzą Ci się ładowarki – są coraz częściej montowane na terenie nowoczesnych osiedli. Jest to rozwiązanie często stosowane przez wiodące firmy deweloperskie, takie jak Robyg, Ronson Development czy Skanska.

Redakcja rynek-deweloperski.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat prawa, nieruchomości, budownictwa i praktycznych porad spotyka się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kluczowych kwestiach życiowych! Jesteśmy miejscem, gdzie zrozumienie prawa, aspekty związane z nieruchomościami oraz praktyczne porady budowlane są na wyciągnięcie ręki, pomagając Ci podejmować świadome i korzystne decyzje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zakup mieszkania
Czy warto inwestować w nieruchomości
mieszkanie w warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

mieszkanie w warszawie