rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

mała łazienka
Poradniki

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

Kupiłeś nowe mieszkanie i zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę? Marzysz o nowoczesnym i elegancko wyposażonym pomieszczeniu, w którym poczujesz komfort i wygodę? W tym artykule dowiesz się, jak odpowiednio urządzić łazienkę. Dzięki temu miejsce to oczaruje nie tylko Ciebie, ale i Twoich gości! Sprawdź!

Jaka łazienka w mieszkaniu?

Urządzając mieszkanie, warto pamiętać o odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni. Pomieszczenia występujące w blokach charakteryzują się małym metrażem, dlatego z reguły w mieszkaniach przeważa nowoczesna, mała łazienka. Jednak w pomieszczeniu tym powinniśmy mieć swobodny dostęp do urządzeń sanitarnych, dlatego istotne jest odpowiednie zaplanowanie rozmieszczenia obiektów.

Idealna łazienka w kilku, prostych krokach!

Łazienka w bloku powinna być odpowiednio wystrojona. Dlatego, planując aranżację, należy pamiętać o właściwym doborze płytek, barw, mebli oraz armatury sanitarnej. Poniżej przedstawiamy wskazówki, dzięki którym odkryjesz sposób na elegancką i przytulną łazienkę w zaciszach własnego mieszkania.

Postaw na jasne odcienie – w przypadku małej i nowoczesnej łazienki idealnie sprawdzą się jasne barwy płytek ściennych, dlatego należy unikać ciemnych i szarych kolorów. Białe barwy na ścianach uczynią z Twojej łazienki elegancką i stylową przestrzeń.

Postaw na skromność rezygnując z wyraźnych wzorów – łazienka o małej przestrzeni powinna posiadać jednokolorowe płytki oraz jednolitą ceramikę. Dlatego warto unikać wyraźnych oraz zróżnicowanych wzorków.

Nie zapomnij o właściwym oświetleniu – łazienka to miejsce, z którego najczęściej korzystamy wieczorem, dlatego istotne jest odpowiednie oświetlenie, które optycznie powiększy przestrzeń.

Zrezygnuj z nadmiaru szafek – pamiętaj, że łazienka w bloku charakteryzuje się małą przestrzenią, dlatego unikaj nadmiaru szafek. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi Ci poruszanie po pomieszczeniu.

Mała łazienka a wanna

Urządzając łazienkę w bloku, nie musisz rezygnować z wanny. Dobrym rozwiązaniem jest wanna prysznicowa. Jednak to nie wszystko! Na rynku istnieje wybór głębokich, małych wanien, które nie tylko uczynią z Twojej łazienki atrakcyjną przestrzeń, ale zapewnią Ci luksusową i relaksującą kąpiel po całym dniu pracy!

Umywalka do łazienki

Kolejnym, ważnym elementem jest umywalka łazienkowa. W przypadku małej łazienki istotne jest zapewnienie swobodnego dostępu do wszystkich urządzeń. Dlatego umywalka do łazienki w mieszkaniu powinna być meblowa. Dzięki temu nie musisz inwestować w dodatkowe meble i szafki.

Czuj się jak w niebie!

Urządzenie łazienki w mieszkaniu nie jest trudnym zabiegiem, jeśli wiesz, jak zagospodarować przestrzeń oraz jak dopasować kolory i płytki. Nie zapomnij o odpowiednim oświetleniu i wyborze właściwej umywalki i wanny. Uczyń ze swojej łazienki przytulną i elegancką przestrzeń i czuj się w niej jak w niebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.