rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

magazyn
Poradniki

Czy wynajęcie magazynu w Chorzowie to dobra decyzja?

Region Górnego Śląska cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród podmiotów z branży logistycznej. To właśnie w tym miejscu swoje centra dystrybucyjne otwierają największe podmioty, co w wielu przypadkach wiąże się z budową nowych obiektów. Nowoczesne magazyny w Chorzowie są ważną częścią tego rynku i jeśli zastanawiasz się nad otwarciem swojego centrum dystrybucyjnego na południu kraju, Chorzów i jego najbliższe okolice wydają się wartą rozważenia opcją.

Dobra lokalizacja

Największym atutem wynajęcia nowego magazynu na terenie Chorzowa jest doskonałe skomunikowanie miasta z pozostałymi częściami kraju. W bezpośredniej bliskości miasta biegnie autostrada A4, która łączy zachód ze wschodem oraz autostrada A1, która już w niedalekiej przyszłości, po oddaniu wszystkich odcinków do użytku, połączy nasze wybrzeże z Czechami. Położenie na przecięciu dwóch niezwykle ważnych dla gospodarki kraju autostrad sprawia, że magazyny w Chorzowie, już w najbliższym czasie, powinny cieszyć się olbrzymim zainteresowaniem najemców. Takich obiektów na terenie miasta i w jego najbliższych okolicach jest całkiem sporo, w związku z czym każda firma, która chce związać swoją przyszłość właśnie z tą lokalizacją, przynajmniej na razie nie powinna mieć większych problemów z wynajęciem potrzebnej jej hali.

Nowoczesne obiekty dostosowane do potrzeb współczesnego rynku

Poza doskonałą lokalizacją dużym atutem magazynów z Chorzowa jest ich nowoczesny charakter. To w większości przypadków obiekty nowe, wybudowane w ciągu ostatnich kilku-kilkunastu lat, a zatem doskonale przystosowane do wymogów współczesnego rynku, w tym do obsługi dużej liczby samochodów ciężarowych, z profesjonalnym zapleczem i szeregiem nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa magazynowania różnych grup towarów. Co warte podkreślenia, magazyny w Chorzowie to coraz częściej także obiekty z obsługą logistyczną, a zatem idealne dla firm z branży e-commerce, którym zależy na zachowaniu dużej elastyczności, które nie chcą inwestować dużych środków w rozwój własnych centrów dystrybucyjnych.

W perspektywie najbliższych lat, przy zachowaniu szybkiego rozwoju rynku e-commerce, lokalizacja nowego magazynu w Chorzowie może być niezwykle udaną inwestycją, zwłaszcza dla podmiotów zajmujących się handlem międzynarodowym, obsługujących rynki naszych południowych sąsiadów. Założenie centrum dystrybucyjnego na Śląsku zapewnia dostęp do dużego rynku lokalnego i dogodnych połączeń komunikacyjnych z innymi regionami kraju.