Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Inwestycje drogowe w Trójmieście

22 czerwca 2022


Zakończenie Trasy Kaszubskiej oraz rozpoczęcie budowy obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta to najważniejsze inwestycje i prace drogowe w tym regionie w 2022 roku. Ponadto Gdańsk szykuje również wielką metamorfozę ulicy Kielniańskiej oraz 

powstanie ul. Nowa Koziorożca, która stanowić będzie zielony bulwar, obie inwestycje mają za zadanie stać się wizytówką Gdańskiej dzielnicy Osowa.

Budowa obwodnicy metropolitalnej

Trójmiasto staje przed sporą inwestycją budowy obwodnicy metropolitalnej. Będzie ona miała ponad 32 km długości i składać się będzie z przekroju dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu. Trasa ma połączyć węzeł Południe, w ramach którego łączy się z Południową Obwodnicą Gdańska z węzłem Chwaszczyno (rozbudowywanym w ramach budowy Trasy Kaszubskiej). Prace nad budową trasy metropolitalnej mają ruszyć w drugiej połowie 2022 r., a planowane zakończenie budowy przewiduje się na marzec 2025 r.

Zakończenie budowy Trasy Kaszubskiej

Trasa Kaszubska jest obecnie najbardziej oczekiwaną drogą wśród pomorskich kierowców. 

Odcinek ten ma być przejezdny dla samochodów już w tym roku, najprawdopodobniej  pod koniec czerwca. Trasa Kaszubska  ma mieć ponad 42 km i budowana jest jednocześnie na wielu odcinkach, ma połączyć Trójmiasto z Lęborkiem. Inwestycja ta prowadzona jest przez Krajową Radę Dróg i Autostrad.

Odnowienie ul. Kielniańskiej w Gdańsku, czyli największa inwestycja drogowa miasta

Niedawno rozpoczęto procedury przetargowe na metamorfozę ul. Kielniańskiej i budowę ul. Nowa Koziorożca w dzielnicy Osnowa W Gdańsku. Według prognoz inwestycja ma pochłonąć ok. 90 mln zł i być największą inwestycją drogową realizowaną dotychczas w tym mieście. Obie ulice mają stać się wizytówką dzielnicy Osowa oraz usprawnić cały jej układ komunikacyjny. Przebudowie ulegną bowiem nie tylko drogi, ale też chodniki, trasy rowerowe, zieleń oraz trasę serwisową biegnącą wzdłuż ul. Kielniańskiej, która będzie służyła dojazdowi do przyległych nieruchomości. Łącznie będzie to 3 km przebudowanej drogi, z czego 0,5 km stanowić będzie Nowa Koziorożca. Ten powstały w ramach inwestycji 500- metrowy odcinek służyć będzie za bulwar, powstaną tam łąki kwietne, ogrody deszczowe, liczne rabaty kwiatowe oraz posadzone drzewa. Wzdłuż drogi powstaną chodnik i ciąg pieszy, który dopuszczony będzie też do ruchu rowerowego.

Firma budowlana a inwestycje drogowe

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do zasadności budowy, a także modernizacji już powstałych dróg i tras. Służą one codziennie każdemu z nas, a ich jakość przekłada się na wiele aspektów życia. Inwestycje drogowe są potężnymi przedsięwzięciami, angażującymi sporą ilość czasu, pieniędzy i pracy. Dobór odpowiedniej firmy budowlanej, do wykonania projektu jest nie lada wyzwaniem. Warto postawić tutaj na doświadczenie, wiedzę i sumiennych wykonawców, którzy są fachowcami w swym fachu. Firma budowlana z Gdańska posiadająca indywidualne podejście do klienta i szeroki zakres usług, będzie gwarantem wykonania solidnej pracy w ustalonym terminie.

 

Redakcja rynek-deweloperski.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat prawa, nieruchomości, budownictwa i praktycznych porad spotyka się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kluczowych kwestiach życiowych! Jesteśmy miejscem, gdzie zrozumienie prawa, aspekty związane z nieruchomościami oraz praktyczne porady budowlane są na wyciągnięcie ręki, pomagając Ci podejmować świadome i korzystne decyzje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ciągnik rolniczy John Deere 6R
Pompy ciepła
adaptacja projektu

Jesteś zainteresowany reklamą?

adaptacja projektu