rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Minimalistyczne oświetlenie przedpokoju
Poradniki

Minimalistyczne oświetlenie przedpokoju i korytarza

Minimalizm to coraz bardziej popularny styl w różnych dziedzinach życia. Urządzenie wnętrza w stylu minimalistycznym oznacza stosowanie prostych form, stonowanych kolorów, a także niewielkiej ilości barw dodatkowych. Aranżacja musi być przemyślana pod względem funkcjonalnym i pozbawiona zbędnych ozdób. Uporządkowana przestrzeń to także oświetlenie, które może służyć do umiejętnego podkreślania detali. Dzięki temu znakomicie zaznaczymy ich dekoracyjny charakter.

Minimalistyczne lampy

Oświetlenie powinno być dostosowane do kształtu, wielkości i charakteru pomieszczenia. Lampy minimalistyczne muszą spełniać swoją funkcję, dając jednocześnie dużo światła we właściwych miejscach. Szczególnie trudne do zagospodarowania są takie pomieszczenia, jak i korytarz i przedpokój. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów w stylu minimalistycznym, które sprawdzą się w różnych typach wnętrz. Z ich kształtów i kolorów można czerpać inspiracje do urządzenia całego domu. W ciasnych pomieszczeniach należy ograniczyć wyposażenie do absolutnego minimum. Zachowany powinien być elegancki wygląd przestrzeni oraz swoboda przemieszczania się.

Proste formy i kształty

Bardzo stylowym i praktycznym produktem jest lampa oparta na prostych, geometrycznych kształtach. Taka oszczędna forma spełnia założenia panujących tendencji i jednoznacznie kojarzy się z minimalistycznym stylem oraz wysoką jakością. Nowoczesne lampy sufitowe czarne znakomicie doświetlają przestrzeń. Kontrast między jasnymi ścianami i ciemną oprawą doskonale podkreśli styl każdego korytarza, nawet jeśli jest niewielki lub ma nietypowy układ. Kontrasty kolorystyczne to znak rozpoznawczy modnego stylu skandynawskiego.

Funkcjonalne abażury

Do lamp trzeba dobrać odpowiedni abażur. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kloszy w formie szklanych kul lub abażurów tekstylnych. Warto postawić także na oprawy lamp wykonane z materiałów charakterystycznych dla minimalizmu, a więc metalu, szkła i drewna. Naturalne surowce przywołują pozytywne skojarzenia i nadają wnętrzu niezwykłej elegancji. Chromowane powierzchnie kojarzą się natomiast z bardziej przestrzennymi aranżacjami w luksusowych pomieszczeniach.

Należy pamiętać, że minimalistyczne oświetlenie polega na grze świateł przy wykorzystaniu lamp oraz promieni słonecznych. Zwróćmy szczególną uwagę na okna i inne przeszklenia, które znacząco mogą zmienić atmosferę w pomieszczeniu. Dzięki temu zbudujemy piękny układ dostosowany do warunków panujących w dzień i w nocy, a nasz nowoczesny przedpokój stanie się znakiem rozpoznawczym domowego wnętrza.

Sprawdź ofertę lamp w stylu skandynawskim do przedpokoju i korytarza na https://bihome.pl/Wysylka24-lampy!