Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Pralnia w domu

15 lipca 2021 pralnia w domu


Pralnia w domu to świetny pomysł, jeśli tylko dysponujemy odpowiednim pomieszczeniem. W wielu nowoczesnych domach z góry projektuje się pokój pozwalający na segregację ubrań pod kątem ich czyszczenia oraz przechowywania środków piorących. Jeśli tylko metraż pomieszczenia pozwoli, domowa pralnia może stać się również suszarnią.
Aby nasza pralnia w domu mogła spełniać swoje zadanie, konieczne będzie przeznaczenie na nią pomieszczenia z dostępem do bieżącej wody i odpływem. Bez tego nie będzie możliwe korzystanie z pralki. Dobrym pomysłem jest zamontowanie niewielkiej wanny pozwalającej na namaczanie bądź ręczne pranie zabrudzonej odzieży. Wstawienie do pralni suszarki elektrycznej, zwykłej suszarki bądź rozwieszenie sznura umożliwi schnięcie ubrań. Ponadto warto rozważyć rozstawienie deski do prasowania, dzięki czemu pralnia w domu posłuży jeszcze za pokój do prasowania. Możliwość prania, suszenia i prasowania w jednym miejscu to idealne rozwiązanie dla osób ceniących porządek i dobrą organizację.
Osobna pralnia w domu pozwala też na swobodniejszą aranżację pozostałych pomieszczeń. Dzięki niej unikniemy konieczności rozkładania suszarki w salonie bądź pokoju gościnnym. W wielu domach praktykuje się montowanie pralki w kuchni bądź łazience. Niestety, ulokowanie pralki w ciągu szafek kuchennych bądź pomiędzy wanną a sedesem bywa problematyczne. Pralnia w domu może być również połączona z innym pomieszczeniem gospodarczym, co pozwala na posiadanie rozbudowanej strefy organizacyjnej, oddzielonej od pokoi dziennych.

Przeczytaj więcej na gazetopedia.pl

Redakcja rynek-deweloperski.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat prawa, nieruchomości, budownictwa i praktycznych porad spotyka się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kluczowych kwestiach życiowych! Jesteśmy miejscem, gdzie zrozumienie prawa, aspekty związane z nieruchomościami oraz praktyczne porady budowlane są na wyciągnięcie ręki, pomagając Ci podejmować świadome i korzystne decyzje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dekoracje domu
Niezależność energetyczna jeszcze w tym roku
wiercić w betonie

Jesteś zainteresowany reklamą?

wiercić w betonie