rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

rękawice gumowe
Poradnik

Rękawice gumowe i ich największe zalety

W wielu miejscach konieczne jest stosowanie rękawic gumowych. Warto wiedzieć, które z nich będą odpowiednie do danego rodzaju pracy.

Do czego służą rękawice gumowe?

Jak wiadomo, w wielu miejscach pracownicy produkcji i kontroli jakości muszą nosić rękawce w czasie pracy. Co ważne, dotyczy to wielu rodzajów przedsiębiorstw, które trudnią się produkcją chemii czy też żywności. Tego typu rękawice gumowe dostępne w sklepach stacjonarnych oraz internetowych to bardzo często rozwiązania jednorazowe. W wielu fabrykach przywiązuje się wiele wagi do czystości, z tego też powodu należy po wykonaniu jednego zadania zmienić rękawiczki. To właśnie dlatego takie rękawiczki sprzedaje się często w paczkach po sto sztuk lub więcej. Co ważne, na rynku dostępne są rękawice wykonane z różnych materiałów, jednakże najczęściej jest to lateks, winyl i nitryl. Najczęściej wybierane są rękawice lateksowe, które znane są z tego, że świetnie przywierają do skóry. Dzieje się tak, ponieważ rękawiczki takie pokryte są wewnątrz warstwą pudru. Warto nadmienić, że rękawice gumowe wykonane z lateksu mogą wywołać alergię u wielu osób. Z tego też powodu często wybieraną alternatywą są rękawice z winylu lub nitrylu. Jak wiadomo, materiały te są przyjazne dla skóry i nie wywołują reakcji alergicznych. Niestety rękawice wykonane z winylu nie są tak wytrzymałe, jak lateksowe i nitrylowe. Rękawice gumowe to coś, co przydać może się w każdej sytuacji. Sprzątanie domu czy też prace w ogrodzie przebiegają lepiej, wtedy gdy ma się na dłoniach wysokiej jakości rękawice.

Które rękawice gumowe wybrać?

Rękawice mogą różnić się długością oraz szerokością. Z uwagi na fakt, że mają one dobrze przylegać do dłoni, należy zakupić odpowiedni rozmiar. Rękawice z długim mankietem są najchętniej wybierane, zarówno do prac domowych, jak i tych bardziej skomplikowanych. Dzięki długim mankietom można chronić również przedramiona. Zakładając takie rękawice, ma się pewność, że kontakt z zarazkami oraz brudem jest ograniczony. Osoby, które cenią sobie wygodę w czasie pracy, powinny wybrać rękawice gumowe wyściełane bawełną. Takie rękawice ułatwiają zdejmowanie oraz zmniejszają szansę na wystąpienie odparzeń. Co ważne, rękawice należy wybrać w rozmiarze zgodnym z wymiarami dłoni. Czemu jest to tak istotne? Dopasowana rękawica lepiej chroni przed wilgocią i wlewaniem się wody lub innych substancji do środka. Osoby, które chcą zakupić wysokiej jakości rękawice gumowe, powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą sklepów stacjonarnych oraz internetowych, które znane są z dystrybucji dobrych rękawic. Dobrze dobrane rękawice to skuteczna ochrona przed kwasami oraz zasadami. Bardzo ważną cechą rękawic gumowych jest to, że są one ochroną przed drobnoustrojami oraz innymi substancjami. Kupując rękawice gumowe, należy być świadomym tego, że wybrane modele mogą być lepsze do pracy na zewnątrz, a inne wewnątrz. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie dla osób, które pracują na dworze. Jak wiadomo, praca z odmrożonymi dłońmi nie należy do najprzyjemniejszych.