Podczas wielu prac remontowych i budowlanych konieczne może okazać się wsparcie podnośnika, który umożliwi dostanie się do wyżej umiejscowionych elementów. Zakup takiego urządzenia to duży wydatek, dlatego też wiele firm decyduje się skorzystać z innego rozwiązania, po prostu je wynajmując. Co dokładnie oferuje wypożyczalnia podnośników i w jakich sytuacjach może okazać się pomocna? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.
Jakie urządzenia oferuje wypożyczalnia podnośników i kiedy z niej skorzystać?
Zarówno niektóre prace budowlane, jak i remontowe obejmują czynności wykonywane na wysokości. Skorzystanie z samej drabiny nie tylko może być niekiedy niewystarczające, ale i niebezpieczne. W takim przypadku niezbędnym wsparciem będzie podnośnik, który umożliwi realizację niezbędnych zadań. Urządzenia tego rodzaju wiążą się jednak ze sporym wydatkiem, co może stanowić problem nawet dla dobrze prosperujących firm. Alternatywę dla zakupu stanowi jednak ich wynajem, co oferuje wypożyczalnia podnośników, posiadająca w swojej ofercie różne rodzaje tego typu sprzętu.
Jednymi z najbardziej uniwersalnych urządzeń, jakie znaleźć można w sklepach i wypożyczalniach są podnośniki koszowe. Nadają się do użytku na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku oraz dbają o bezpieczeństwo i komfort znajdujących się na niej pracowników. Podnośniki koszowe występują w kilku wariantach: są to podnośniki nożycowe, przegubowe, masztowe i gąsienicowe, dzięki czemu łatwo można dostosować rodzaj urządzenia do specyfiki zadania wykonywanego na wysokości. Podnośniki, ze względu na gwarancję stabilności, sprawdzą się również podczas trudnych warunków pogodowych, a także podczas prac wykonywanych na nierównym terenie, gdzie rozstawienie rusztowania może być ryzykowne.
Urządzenia dostępne w wypożyczalni podnośników skierowane są do przedsiębiorstw z wielu branż. Najczęściej z jej usług korzystają firmy świadczące usługi budowlano-remontowe, blacharsko-dekarskie czy przeprowadzające konserwacje instalacji elektrycznych. Potrzeba czasowego skorzystania z podnośnika często dotyczy również firm oferujących usługi porządkowe, które mierzą się między innymi z zadaniem przycinania wysokich drzew bądź usuwania śnieżnych nawisów, a także firm instalujących reklamy wielkoformatowe.
Kiedy lepiej sprawdzi się wypożyczalnia podnośników, a kiedy zakup własnego urządzenia?
Coraz większa ilość przedsiębiorców rezygnuje z posiadania na własność różnego rodzaju urządzeń, korzystając z usług wypożyczalni. Z czego wynika ta decyzja? Przede wszystkim wiąże się to z oszczędnością. Jak już wspomnieliśmy powyżej, inwestycja w podnośnik wiąże się z dużym wydatkiem – warto ponadto mieć na względzie dodatkowe koszty, jakie wiążą się z jego eksploatacją czy naprawą. Zakup urządzenia z pewnością sprawdzi się w przypadku firm, które na co dzień świadczą usługi związane z pracami na wysokości. W takim przypadku potrzebny sprzęt zawsze będzie pod ręką, a sama inwestycja dość szybko się zwróci. Korzystniejszym wyborem dla przedsiębiorstw oferujących prace wysokościowe wśród innych usług będzie natomiast korzystanie z usług wypożyczalni podnośników.
W zależności od potrzeb związanych z danym zleceniem, przedsiębiorcy w prosty sposób mogą wypożyczyć wybrany rodzaj podnośnika na określony czas. W ten sposób mogą profesjonalnie i bezpiecznie wykonać konieczne prace, bez konieczności jego zakupu na własność. Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć nie tylko oszczędność sporej sumy środków należących do przedsiębiorstwa, ale i brak kłopotu w kwestii jego przechowywania w momencie, kiedy użycie podnośnika przez dłuższy czas nie będzie potrzebne.
Wypożyczając sprzęt nie trzeba martwić się również jego regularną konserwacją, która jest niezbędna, aby urządzenie sprawnie funkcjonowało. Po zakupie należy regularnie dbać o konserwację podnośnika, co generuje dodatkowe koszty. Decydując się jednak na wynajem, obowiązek ten należy do firmy udostępniającej wybrany podnośnik. Decyzję o wynajęciu lub zakupie własnego sprzętu należy przede wszystkim dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa – jest to niezbędne, aby móc skorzystać z zalet zarówno jednego, jak i drugiego rozwiązania.
Materiał zewnętrzny