rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Prawo

Komu zlecić zarządzanie wynajmem swojego mieszkania?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup nieruchomości pod wynajem. Jest to współcześnie modny i mądry sposób między innymi na zarabianie na wynajmie krótkoterminowym. Mieszkania można oczywiście podnajmować rodzinom czy parom. W przypadku naprawdę pięknych i eleganckich apartamentów w największych miastach Polski, w skali miesiąca można zrobić na tym nawet kilka tysięcy zł. Co zrobić, jeżeli samodzielne ogarnianie wynajmu mieszkania nie wchodzi w rachubę? Komu zlecić zarządzanie wynajmem swojego mieszkania? Dobrym tropem będzie profesjonalna agencja zajmująca się tego typu usługami.

Komu zlecić zarządzanie wynajmem?

Wynajmowanie mieszkania może stać się doskonałym sposobem na dodatkowy dochód każdego miesiąca. Jeżeli nieruchomość będzie się wynajmowało w trybie krótkoterminowym, organizując w mieszkaniu na przykład przytulny apartament dla turystów, można zarobić jeszcze więcej. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że to również sporo dodatkowych obowiązków. Trzeba dbać o utrzymaniu czystości i porządku w mieszkaniu, zajmować się kalendarzem rezerwacji, a także przyjmować gości i odbierać od nich klucze. Jeżeli nie ma się na to wszystko czasu, zarządzanie wynajmem można zlecić zewnętrznej firmie. To najprostsze rozwiązanie gwarantujące sukces. Firma za zarządzanie mieszkaniem będzie pobierała konkretną prowizję, ale wynajmowanie mieszkania wciąż będzie bardzo opłacalne finansowo.

Na czym polega zarządzanie wynajmem?

Jaka jest idea zarządzania wynajmem? Firmy tego typu zajmują się wszystkimi działaniami związanymi z tym, by mieszkanie cały czas było gotowe do przyjęcia gości. Pracownik firmy na bieżąco zajmuje się kalendarzem rezerwacji, koresponduje z osobami bukującymi nocleg, odbiera gości i przekazuje im klucze, a także zajmuje się tak zwanym checkout, czyli wymeldowaniem się z apartamentu lub mieszkania. W tak zwanym międzyczasie pracownik firma dba również o utrzymanie czystości i odpowiednie zaopatrzenie apartamentu. Poza tym zarządzanie wynajmem to również usługa polegająca na wszelkiej obsłudze finansowej, rozliczaniu. Z reguły firmy oferujące zarządzanie wynajmem dają również możliwość umieszczenia ogłoszenia o swoim apartamencie czy mieszkaniu na swojej stronie. Jeżeli jest ona dobrze wypozycjonowana w internecie, można spodziewać się dużego ruchu w interesie, bo rzeczywiście wielu turystów będzie chętnych na wynajem mieszkania. Jednym słowem oddanie swojej nieruchomości w dobre ręce zarządcy to możliwość zarabiania na wynajmie, bez poczucia obciążenia wieloma obowiązkami z tym związanymi.