Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś

Luksusowe domy i apartamenty dla każdego

4 sierpnia 2021 luksusowe domy

Luksus kojarzy się głównie z bogactwem i wieloma zasobami na bankowym koncie. Czy prawdą jest, że na luksusowe domy i apartamenty pozwolić mogą sobie tylko wysoko postawione osoby, których karty kredytowe nie mają limitów, a ilość nabytych rzeczy przekracza normę?

Czym jest luksus?

Według słownikowej terminologii mianem luksusu określa się warunki pozwalające prowadzić wygodne życie, przyjemność, na którą można sobie łatwo pozwolić lub drogi przedmiot, który pozwala udogodnić życie. Czy termin ten jest wciąż aktualny? Czy oznacza tylko możność posiadania? Zapewne według wielu osób luksus jest czymś, na co nie mogą sobie pozwolić. Jest pragnieniem, do którego większość ludzi dąży i który każdy, w głębi serca, chce osiągnąć. Luksus oznacza pewien standard, który udaje się osiągnąć pracą i karierą. Może zawrócić w głowie i sprawić, że człowiek zmieni swoją naturę, bądź może być tylko dodatkiem do normalnego życia. Z luksusu należy umieć korzystać i cieszyć się nim. Błędne korzystanie potrafi doprowadzić do upadku, a jak wiadomo zdobywa się trudno, a traci całkiem łatwo.

Zobacz także: https://rynek-deweloperski.pl/dzisiaj-po-wielu-zmianach-uzytkowanie-wieczyste-a-wlasnosc-to-jedno-i-to-samo/

Luksusowe domy, mieszkania, apartamenty

Żeby nadać mieszkaniom tytuł jakim są luksusowe apartamenty, muszą one spełniać pewne cechy i wymogi. Ponieważ często mylnie określano mianem apartamentów, mieszkania o podwyższonym standardzie, określenie to zostało dokładnie zdefiniowane. Pierwszym z kryteriów jakie musi spełniać apartament jest odpowiednia powierzchni lokalu oraz prawidłowy rozkład pomieszczeń. Lokum musi posiadać także kilka podstawowych kwater takich jak pokój dzienny, kuchnia i łazienka. Kolejnym aspektem są wymagania, które spełniać musi cały budynek, w którym zlokalizowane jest mieszkanie. Tu wymagane są windy, miejsca postojowe dla samochodów, recepcja, a także bliskość lokali usługowych. Bardzo ważną kwestią jest także standard wykończenia danego domu, bądź mieszkania. To często on decyduje o tym, czy dany lokal może nosić miano luksusowego.

luksusowy dom

Luksusowe domy – gdzie kupić?

Luksusowe domy i apartamenty często zlokalizowane są w miejscach, które mają pewną renomę i uchodzą za prestiżowe. Z pewnością jest większe prawdopodobieństwo znalezienia dogodnego lokalu w większym mieście, niż na peryferiach. Doskonałą lokalizacją dla tego typu miejsc są też popularne i uwielbiane kierunki, takie jak morze i góry. Luksusowe apartamenty nad morzem to w ostatnim czasie towar deficytowy. Kolejne miejscowości, które dawniej uchodziły za mało atrakcyjne, teraz rozbudowują się i to właśnie w nich pojawiają się nowe apartamenty na sprzedaż. Ceny są bardzo zróżnicowane, w zależności od lokalizacji, metrażu i standardu. Jednak jeśli interesuje nas zakup luksusowego domu czy mieszkania nad morzem będzie to niemały wydatek. W miejscach tak popularnych jak Świnoujście, Sopot, Gdańsk ceny są zdecydowanie wyższe niż w mniej obleganych i znanych miastach. Nie znaczy to jednak, iż zakup apartamentu chociażby w Sarbinowie lub Dąbkach będzie sprawą prostą i tanią.

Apartamenty nad morzem

Zakup luksusowego apartamentu nad morzem w obecnych czasach jest bardzo trafioną inwestycją. Nie tylko ze względu na to, iż warto mieć miejsce, do którego można w każdej chwili udać się na zasłużony odpoczynek, ale też ze względu na to, iż wynajem takiego apartamentu może przynieść spore zyski, szczególnie w szczycie sezonu. Tu kluczową sprawę odgrywa oczywiście bliskość do plaży i morza. Im mniejsza jest odległość tym cena apartamentu i jego renoma wzrasta. Co za tym idzie cena zakupu jest wyższa, ale też możliwa jest wyższa cena wynajmu, takiego miejsca. Ceny luksusowych domów i apartamentów wahają się w różnym przedziale cenowym. Kluczową rolę odgrywa tu lokalizacja, bliskość plaży oraz infrastruktury.

Apartamenty w górach

Tu sprawa wygląda nieco inaczej. Luksusowe apartamenty w górach są o tyle lepsze i korzystniejsze, że sezon trwa tam cały rok. Zimą góry przyciągają amatorów narciarstwa, za to latem wielbicieli pieszych wędrówek. Tu niezmiennie królują takie lokalizacje jak Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Wisła lub Karpacz. W tych miejscach ceny luksusowych domów są zdecydowanie najwyższe. Obserwuje się jednak nagły wzrost popularności innych kurortów, które dopiero przebijają się z skali popularności. Aspiracje na popularne miejsca zdobywają też Zieleniec, Czarna Góra, Świeradów Zdrój i inne mniejsze miejscowości. Zakup luksusowego apartamentu w takim miejscu jest mocno uzależniony od pobliża stoków narciarskich i szlaków górskich. Wynajem takiego apartamentu może być całkiem korzystny i przynieść znaczny zysk.

Luksusowe apartamenty w innych lokalizacjach

Mniej popularne są luksusowe domy w pobliżu jezior, aczkolwiek od kilku lat obserwuje się wzrost zainteresowania taką inwestycją. Popularne stają się luksusowe apartamenty na Mazurach i Kaszubach. Tu kluczową rolę odgrywa usytuowanie w pobliżu lasu, bliskość natury i świeże powietrze. Najbardziej opłacalnymi lokalizacjami w tych miejscach stały się Mikołajki i Giżycko, a także okolice Mrągowa i Olsztyna. Największy popyt obserwuje się na domy i mieszkania zlokalizowane w pierwszej linii brzegowej. Niesłabnącą popularnością cieszą się także luksusowe apartamenty w znanych, dużych miastach naszego kraju. Najlepiej, by był umiejscowione w centrum miasta, na wysokim piętrze, by móc podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Przeszklone, z patio lub wielkim tarasem, to zdecydowanie najbardziej pożądane z lokali. Dość duża renomę w ostatnich czasach zyskały także aparthotele. Czyli apartamentowce, które łączą ze sobą wynajem apartamentów, które dają swobodę, z obsługą hotelową.

luksusowy apartament

Luksusowe domy – perspektywa

Rynek luksusowych domów i mieszkań w Polsce wciąż się rozwija i staje się coraz bardziej perspektywiczny. Apartamenty i penthousy stają się dobrą inwestycją. Powierzchnia powyżej 100 mkw pozwala w pełni korzystać z mieszkania, w pełnym zakresie i ze swobodą. Większe lokale, zwane rezydencjami, pozwalają korzystać nie tylko z powierzchni wewnątrz budynku, ale też na zewnątrz. Otoczone są bowiem zazwyczaj pięknymi ogrodami, położonymi w zachwycającej lokalizacji. Luksusowe domy, apartamenty, penthousy to doskonała inwestycja, która może przynieść kilkukrotny zysk. Podążając za wciąż zwiększającym się standardem ludzie poszukują miejsc, które pozwolą im odetchnąć od codziennego życia, w warunkach iście królewskich. Oczywiście luksus luksusowi nierówny i to od sprzedającego, bądź wynajmującego zależy w jakim standardzie mieścić się będzie dany lokal. Jedno jest jednak pewne. Poniżej pewnego poziomu nie może zejść, by nie stracić miana apartamentu.

Warto zobaczyć: https://rynek-deweloperski.pl/budowa-domu-czy-kupno-mieszkania-co-jest-lepszym-wyborem-w-obecnych-czasach/

Rynek

Na rynku dostępnych jest wiele ofert deweloperów, którzy oferują luksusowe domy i apartamenty w doskonałej lokalizacji. Znaleźć można przeróżne lokalizacje, mniejsze lub większe lokale, w górach czy nad morzem. Ceny mogą znacznie się różnić, co daje możliwość wybrania oferty dostosowanej do indywidualnych możliwości klienta. Ponieważ takowe inwestycje stają się coraz popularniejsze dostępnych ofert nie ubywa, a wręcz przybywa. Przy zakupie domu od dewelopera warto zapytać o gwarancję – gwarancja dewelopera pomoże przy naprawieniu ewentualnych usterek bez ponoszenia kosztów. Chcąc zatem dokonać zakupu luksusowego domu lub mieszkania warto zastanowić się nad dostępnymi ofertami i być może wejść w posiadanie apartamentu, który pozwoli odpocząć po trudach codziennego życia, a także będzie doskonałym źródłem dochodów.

Redakcja rynek-deweloperski.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie świat prawa, nieruchomości, budownictwa i praktycznych porad spotyka się, by dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy i wsparcia w kluczowych kwestiach życiowych! Jesteśmy miejscem, gdzie zrozumienie prawa, aspekty związane z nieruchomościami oraz praktyczne porady budowlane są na wyciągnięcie ręki, pomagając Ci podejmować świadome i korzystne decyzje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zakup mieszkania
Czy warto inwestować w nieruchomości
mieszkanie w warszawie

Jesteś zainteresowany reklamą?

mieszkanie w warszawie