rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Nieruchomości

Czy warto inwestować w nieruchomości w roku 2020?

Sporo osób na poważnie myśli o tym, jak inwestować z zyskiem swój kapitał, zgromadzony na przykład na koncie oszczędnościowy. Jednym z pomysłów jest inwestycja w nieruchomości. Czy rok 2020 będzie korzystny dla osób chcących podjąć ryzyko tego typu inwestycji?

Bardzo wysokie ceny nieruchomości

Od pewnego czasu na polskim rynku istnieją bardzo wysokie ceny nieruchomości. Wydaje się, że koszt zakupu mieszkania jest obecnie znacznie wyższy niż jeszcze kilka lat temu. Ogólnie w Polsce bardzo dużo się buduje i w każdym większym mieście na każdym kroku widać nowe inwestycje deweloperskie. Chętnie znajdują się zarówno na mieszkania w nowym budownictwie, jak też na nieruchomości z rynku wtórnego. Wysokie ceny mogą jednak odstraszać potencjalnych inwestorów. Czy rok 2020 będzie zatem korzystny dla osób chcących pomnażać swój majątek poprzez inwestowanie w mieszkaniu lub domu? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak nic nie wskazuje na to, by ceny mieszkań zaczęły drastycznie spadać.

Czy warto inwestować w nieruchomości 2020?

Inwestowanie w nieruchomości w przyszłym roku może być zatem stosunkowo mało opłacalne, szczególnie jeśli myśli się o zakupie mieszkania i odsprzedaniu go po pewnym czasie. Oczywiście mogą być od tego pewne odstępstwa. Są one związane na przykład z pewnymi konkretnymi lokalizacjami w miastach, w których to mieszkania mogą wciąż jeszcze drożeć, pomimo już raczej wysokich cen. Taką tendencję można obserwować chociaż w Krakowie. W niektórych lokalizacjach w przypadku naprawdę atrakcyjnych apartamentowców, po pewnym czasie na sprzedaży mieszkań można naprawdę świetnie zarobić. Warto zatem patrzeć zarówno na ogólne tendencje, ale też orientować się w lokalnym rynku nieruchomości. To właśnie ten drugi czynnik może bardziej decydować w inwestowaniu w mieszkania.

Inwestycja w nieruchomości pod wynajem

Inwestowanie w nieruchomości może mieć też zupełnie inny wymiar niż ten związany ze sprzedażą mieszkania. Nieruchomości można kupować na przykład pod wynajem. W ten sposób można stworzyć chociażby miejsca noclegowe i apartamenty pod wynajem krótkoterminowy dla turystów. Nocowanie w prywatnych mieszkaniach jest bardzo modne wśród współczesnych Polaków oraz turystów z całego świata. Wynajmując nieruchomości w trybie krótkoterminowym, można zatem naprawdę dobrze zarobić. Rok 2020 może być zatem doskonałym czasem na rozpoczęcie swojej przygody z wynajmowaniem nieruchomości. Patrząc na to z tej perspektywy, warto kupić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy.