rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Budownictwo Nieruchomości

Jak zagospodarować swoje nieużywane mieszkanie?

Od pewnego czasu na rynku nieruchomości obserwuje się pewien bardzo ciekawy trend, jakim jest krótkoterminowy wynajem mieszkań. To doskonały pomysł na to, by w sensowny sposób wykorzystać swoją nieużytkowaną nieruchomość.

Krótkoterminowy wynajem mieszkań

Właściciele nieużywanych nieruchomości w atrakcyjnych dużych miastach, w których jest wyjątkowo duży ruch turystyczny, mogą doskonale spożytkować swoje lokum w celach biznesowych. Jednym z pomysłów jest krótkoterminowy wynajem mieszkań dla turystów czy osób podróżujących w celach biznesowych. To zupełnie inny sposób na zarabianie na wynajmie niż w przypadku odnajmowania w trybie długoterminowym. Nie trzeba martwić się o nieuczciwych lokatorów, którzy nie płacą całą czynszu na czas i generują tylko masę kłopotów. W przypadku wynajmu mieszkań w trybie krótkoterminowy można liczyć po prostu na czysty zysk. Firma zajmująca się wynajmem mieszkań może zająć się wszystkim. Zlecając jej zarządzanie swoją nieruchomością zdejmuje się ze swoich barków spory ciężar. Wciąż można liczyć jednak na spory zysk, szczególnie jeżeli dysponuje się naprawdę atrakcyjnym i dobrze zlokalizowanym mieszkaniem.

Firma zajmująca się wynajmem mieszkań

Samodzielne zarządzanie mieszkaniem pod wynajem krótkoterminowy to spore zadanie. Trzeba między innymi interesować się rezerwacjami, przyjmować oraz żegnać gości, a także cały czas dbać o czystość w mieszkaniu i odpowiedni zaopatrzenie na przykład w papier toaletowy czy ręczniki kuchenne. Współcześni turyści, którzy na noclegi wybierają właśnie prywatne mieszkania i apartamenty zamiast klasycznych hoteli, chcą mieszkań urządzonych komfortowo i wygodnie i zaopatrzonych we wszystkie podstawowe rzeczy. Jeżeli zarządzanie nieruchomością zleci się w firmie odpowiedzialnej za tego typu usługi, większość najtrudniejszych obowiązków zostanie przejęta przez profesjonalistów. Mieszkanie będzie cały czas w obrocie, a na konto będą wpływały co miesiąc konkretne pieniądze.

Popularność wynajmu w trybie krótkoterminowym

Z roku na rok rośnie popularność wynajmu mieszkań w trybie krótkoterminowym. Szczególnie można to zauważyć w dużych i turystycznych miastach takich jak na przykład Kraków czy Warszawa. Tam podróżuje sporo, zarówno w celach turystycznych, jak też czysto biznesowych, stąd też o wynajem swojego mieszkania naprawdę nie trudno. Wystarczy czasami odrobinę je odświeżyć i pomalować, a także kupić kilka dekoracji i podstawowych elementów wyposażenia, by regularnie wynajmować i na tym zarabiać.