rynek-deweloperski.pl

strona o nieruchomościach, prawie i budownictwie

Nieruchomości

Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości na rok 2020 roku?

Rynek nieruchomości w Polsce ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, by rok 2020 miał coś w tym zmienić. Polacy wciąż są mocno zainteresowani zakupem nowych nieruchomości, co stało się dobrym sposobem na inwestowanie.

Współczesny rynek nieruchomości w Polsce

Polacy to jeden z tych narodów w Europie, dla których naprawdę ważne jest posiadanie własnego dachu nad głową. W naszym kraju sporo się inwestuje w nieruchomości na własność. Odmienny styl mają chociażby Niemcy, którzy teoretycznie są przecież narodem bardziej majętnym. To dlatego właśnie rok 2020 z pewnością nie przyniesie spadku zainteresowania mieszkaniami, zarówno z rynku wtórnego, jak też z rynku pierwotnego. Analitycy największych firm deweloperskich wskazują na to, że w roku 2020 wciąż będzie wysoki popyt na nowe mieszkania, chociaż z pewnością będzie można zauważyć spadek w porównaniu do lat poprzednich. Związane jest to między innymi z rosnącymi cenami gruntów, a także wzrostem cen za usługi w obszarze robót budowlanych.

Rynek nieruchomości prognozy 2020

Przyszły rok z pewnością nie przyniesie znaczących wzrostów stóp procentowych, co znów przełoży się na to, że nie wzrosną też ceny kredytu. Ta stabilizacja na pewno będzie pozytywnie wpływała na zainteresowanie nowymi mieszkaniami. Polacy upatrują w nieruchomościach świetnego sposobu na inwestowanie. Stąd też tak duże zainteresowanie mieszkaniami wśród osób chcących inwestować pieniądze w stabilny sposób. Bez wątpienia rzeczywiście jest to jedna z najmądrzejszych inwestycji, sposób na finansowe zabezpieczenie przyszłości.

Czy czekać z zakupem mieszkania na rok 2021

Czy warto czekać z zakupem mieszkania lub domu na kolejny rok? Analitycy bardzo często wskazują, że z roku na rok będą rosły ceny mieszkań ze względu na coraz wyższe ceny usług związanym z rynkiem budowlanym, na przykład ceny wykończenia mieszkania. Poza tym rosną również koszty materiałów budowlanych i materiałów do wykończenia wnętrz. Nawet jeżeli stopy procentowe nie zmieniają się, ceny mieszkań rosną ze względu właśnie na coraz większe koszty. Można spodziewać się zatem, że kolejne lata przyniosą kolejne zmiany. Nie ma zatem sensu czekać na zakup mieszkania jeszcze rok czy dwa, w końcu mogą zmienić się również warunki kredytowania przez banki. Przyszły rok powinien być zatem stabilnym rokiem na inwestycje na rynku nieruchomości, takie jak kupno nowego domu czy mieszkania. Z pewnością wiele młodych osób będzie chciało kupić swoje pierwsze lokum, by wreszcie móc założyć swoją rodzinę.